Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésnél hogyan kell jó...

Ügetésnél hogyan kell jó lábra felállni?

Figyelt kérdés
Mindig mikor könnyű ügetni kell, megszokott, hogy az oktatóm mondja, hogy üljek át. Elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan kell jó lábra ülni, és most csak egy hét múlva megyek. Tudom, hogy amikor x láb előre megy, akkor kell könnyíteni, de érzésből nem lehet? Tapasztalat kell hozzá? Most tartok a futószáras vágtánál (egész jól megy), szabadon megy ügetés, járás, tehát még kezdő vagyok.

#ügetés #jó láb
2012. aug. 8. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha már tapasztaltabb leszel, akkor menni fog érzésre is. Akkor már egyből jó lábra kezdesz el ügetni.

Mindig a külső lábra kell ügetni. Tehát akkor állsz fel, amikor a külső lábát emeli fel a ló. Ezt a vállán lehet látni, hogy mikor emeli a lábát. :)

2012. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha odafigyelsz és eggyé válsz a lóval érzed mikor melyik láb lendül előre. Én azt szoktam mondani, hogy csukják be a szemüket és próbálják eltalálni, jó lábra ügetnek-e. Itt nem az számít, hogy eltalálják-e, hanem hogy próbálnak odafigyelni. Amúgy körön ha nem jó lábra ügetsz kényelmetlenebb.
2012. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha bizonytalan vagy akor lenézel a lábára és tudni fogod :) Amúgy külső elsőre kell, úgyis észreveszed, hogy kényelmetlenebb, ha rossz lábon ülsz. Átülni meg úgy tudsz, hogy 1 helyett 2 ütemet maradsz lent.
2012. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 x) ***** válasza:
97%
Érzed hogy mikor dob föl a háta. Ha jó mélyen beleülsz a nyeregbe nincs az az isten hogy ne érezd hogy mikor mozdul fölfelé a háta. :) Én ezért nem szeretem az olyan helyeket ahol végig számolnak ügetésnél, nem tanulod meg ösztönösen kiülni. De ez nem rám tartozik...
2012. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Én saját lóval több mint 10 éves lovas tudással.. soha nem tudom melyik lábra ügetek/ vágtázok.. megérzésből megy.. (soha nem pályán..mindig csak a terep)
2012. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :) x): Nem ugy tanitottak, legfeljebb az elso futoszaras orakon. Most 3-szorra vagyok ezen a helyen es fura modon sose jo labra ulok. Pedig ahol eddig voltam, csak parszor kellett mondani. Lehet, hogy a sok kihagyas miatt van. Azt erzem, hogy kenyelmetlenebb, csak sosem vagyok biztos benne. :)
2012. aug. 8. 23:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nekem se sikerült soha. Sőt még az átülés megtanulására is saját technikát fejlesztettem ki. ( 1re emel, 2re ül aztán 1 ülve marad 2re emel) és így tanultam meg. Én ha bizonytalan vagyok mindig lenézek a vállára. Onnan tudni fogod melyik a helyes láb :)
2012. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az elején még jobban kellett figyelnem, amikor futószáron ügettem, de amikor már szabadon, már ment :) de azért nem mindig tökéletesen, nekem is mondták már hogy üljek át
2012. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Miért lettem lepontozva?
2012. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én mindenkinek zöldet adtam, biztos valaki okos járt itt. :/ Az átülés megy, csak induláskor nem tudom, hogy hanyadikra üljek fel. Mert én először mindig tanügetek 1-2-t, aztán jön a könnyű.
2012. aug. 9. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!