Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elvihetjük magunkkal a csikót...

Elvihetjük magunkkal a csikót kirándulni?

Figyelt kérdés
Egy 6 hónapos csikóról lenne szó. 22 km kell mennünk, és azt mondja az ismerősöm hogy nem bírná ki az utat, leadjuk arra a 6 napra valaki másnak. De szeretném ha velem jönne :(

2012. aug. 10. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
22 km 6 nap alatt? nem egészen világos...
2012. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg nem bírná. Mi is voltunk egyszer egy hosszú túrán, jött a csikó is, de csak feltartott minket. Adjátok le arra a pár napra. Kibírja
2012. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem 6 napig megyünk. 22 km lenne odafelé az út, lesátorozunk 6 napra a Tisza mellett a többi lóval, kizárt hogy útban lenne! Eszünk, fürdünk, pihenünk. Én pedig ellennék a csikómmal.
2012. aug. 10. 12:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Én ki nem hagynám, ha lenne egy pacim. De "csak" kutyám van :) (kistestű, de simán lenyomja a 10-15 kilométeres túrákat)

Ha több lóval mentek, akkor a hangsúly úgyis rajtuk van, nem hiszem, hogy a többiek sürgetnének. Ha elfárad, akkor biztos megállnak pihenni.

2012. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 x) ***** válasza:
Minket mindig zavarnak a csikók terepen, nem tudnak szépen nyugodtan sorban menni, a többi ló rúgott rájuk ha útban voltak, az anyjuk állandóan féltette őket. Inkább hagyjátok otthon, egyébként sem hiszem hogy túl jót tesz neki egy ilyen hosszú túra meg a hirtelen változás.
2012. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez kifejezetten lovassátorozás lesz. Hét lóval megyünk, a nyolcadik lenne az én csikóm. Van még egy pónicsikó, 7-8 hónapos, miatta is biztosan meg kéne állni.

Nem rég hoztam az enyémet, nem szeretnék megválni tőle, és nem szeretném idegen kezébe adni. :/

Mi lenne a legjobb döntés?..

2012. aug. 10. 13:09
 7/15 A kérdező kommentje:
Őhm, az ő anyukájától már leválasztották.
2012. aug. 10. 13:10
 8/15 x) ***** válasza:
Azt gondoltam hogy már leválasztották, csak gondoltam azért odaírom. Egyébként ha csak nemrég került hozzád akkor még úgyse vinném el a többi lóval, nem hiszem hogy teljesen beilleszkedett volna. Terepre menni összeszokott lovakkal érdemes a balesetet elkerülendő.
2012. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én kb. 17 km-t tettem meg a csikóval és az anyjával. A csikónak nagyon is jót tesz, fejleszti, új helyeket ismer meg, nem csak a karámot látja 4 éves koráig. De hátráltathatja is a menetet. Csak a már ismert terepre vigyétek és nem árt ha el tudjátok vezetni az egyik ló mellett ha szükséges. Azokat az utakat, ahol autók közlekednek jobb elkerülni. Ha a 22 km-t lebontjátok, hogy egy teljes nap menjetek sok sétával és pihenővel, akkor biztos bírni fogja.
2012. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én többet is mentem vele
2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!