Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Természetes, hogy fájt emiatt...

Természetes, hogy fájt emiatt a hátam?

Figyelt kérdés
mai lovaglásomnál egyszerűen nem ugrott be jó lábra a ló vágtában,emiatt rengetegszer ügettünk irdatlan iramban és folyton mentünk két vágtaugrást,aztán ügettünk ,újra probálkoztunk. emiatt alig birtam ki az edzést,iszonyúan fájta hátam..... igaz,hogy hátfájós vagyok,gerincferdülésem van,de ezidáig még sosem fájt a hátam lovaglásnál. mit csináljak??

2012. aug. 10. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak meghuzódott !De talán ha tornáznál még a lovagláson kivül valami olyat ami ellazít vagy meg mozgatja a hátadat lehet hogy jobb lenne!
2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vedd fel a gerincvédőt.
2012. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

szerintem is meghúzódhatott,de félek hogy legközelebb is ez lesz...

am nincs gerincvédőm,de az használatos iylen célra is?? nem csak esésre?

2012. aug. 10. 15:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt pár éve egy jó kis rándulás a hátamban, miközben bakolt egyet a ló, az mostanság is néha kijön, de ha mielőtt felülök, megnyújtom egy kicsit, mikor leszállok, megint, akkor nem szokott semmi baj lenni. Próbáld meg, hogy most egy ideig pihenteted (míg teljesen el nem múlik a fájdalom+pár nap, ha sokáig nem múlik el, mindenképp menj el vele orvoshoz), aztán mindig, mielőtt felülsz mozgasd meg, pl. csípőre teszed a kezed a hátrafordulsz, amennyire csak tudsz, meg ilyenek. Ha bemelegítesz, kisebb a valószínűsége, hogy meghúzod.
2012. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a sok zötyögős ügetés már egy kicsit túl nagy terhelés volt a hátadnak.
2012. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tornázunk is a lovon minden 5 percben 1 kört,szóval annyira bemelegítettem. de amikor próbáltam beugratni és nagyon gyorsan ügetett,rendesen éreztem hoyg a gerincem összenyomodik,kinyúlik.nah és ezt egymás után vagy 20szor megcsináltuk,mert mihelyt beugrott vágtába ,2 vágtaugrás volt és az oktatóm leállította ügetésbe,aztán újra előröl.. miután leszálltam a lóról és jártam egy kcsit,már semmi baj nem volt. legközelebb mit csináljak iylen helyzetben? vagy hoyg lehet ezt megelőzni?
2012. aug. 10. 20:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez nem konkrétan a fájdalomra, de mért nem rövidítetted le? Ha zavart hogy gyors (no meg valószínűleg ütem fölött is ment) akkor mért nem tettél valamit.

A gerincvédő nem ér semmit ebben az esetben, a bemelegítés, nyújtás segíthet.

2012. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
gerincvédő arra szolgál hogy amikor leesel ne legyen komolyabb bajob ilyenkor az nem használ, szerintem csak nagyon elfáradtál, én pl amikor kihagytam 1 évet utána az első 1-2 alkalommal nekem is nagyon fájt a hátam
2012. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
futószáron kengyelnélküliztünk oktatómmal,gondolom ő akarta hogy igy menjünk,mert akk csinált volna valamit. am 1 hete nem ültem lovon nyaralás miatt..de az elején minden jól ment. az oktatóm is mondta,hogy nem látszik ,hogy nem ültem lovon. a baj alapvetően a beugratással volt,egyszerűen hiába sarkaltam ,sose ugrott jó lábra.az oktatóm aztmondta,hogy a aló jó lábra ugrik be,de utána nem hajtom ezért átmegy másik lábra.ez hogy lehetne lehetséges?? megkezdi belső lábra,aztán átmegy külsőre?? ez igy nekem nem tiszta.
2012. aug. 10. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét, az nem olyan durva kihagyás :)

Nekem furcsa, h mért rohantatta az edződ a lovat, amikor beugratást gyakoroltatok, nem belehajszolást. A beugratásokat rövidebb ügetésből kéne.


Azt h átugrott rossz lábra, azt lehet h azért magyarázta úgy az edződ, mert a lónak az kényelmetlenebb lába, és ha belső csizmával nem zársz, akkor átugrik, bármennyire is rá van kényszerülve (kör) a helyes lábra. De ez csak tipp.

2012. aug. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!