Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ember miért bízik a lóban,...

Az ember miért bízik a lóban, ha megrúgja, ledobja, megbokrosodik?

Figyelt kérdés

Egy autó nem fog felborulni, ha csak nem 100zzal akarsz bevenni egy kanyart a jeges úton...

A ló meg megijed, megvadulhat, petárdát vágnak poénból a ló alá, miközben rajta ülsz, és annyi, leesel, és törik a karod...

Miért bíznak meg az emberek a lovakban?



2012. aug. 10. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Épen azért mert a ló nem egy gép hanem egy érzőlény!Egy gépben mégúgysem bíznék mi van ha menet közben elmegy a fék?
2012. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
100%
Mert ok nélkül a ló sem rúg meg. Ha egy ló elmegy odáig hogy megrúgjon arra nagyon is nyomós oka van. És az esetek 99%-ában az ember a hibás. A legjobb barátoddal is összevesztél már, mégis bízol benne.
2012. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
x) éppen ezt akartam még leirni...
2012. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

A lovak kedves és érző lények. Egy autó egy gép, nem tud szeretni. De egy ló tud szeretni! Az autó egy eszköz csak arra, hogy eljuss egyik helyről a másikra, míg a ló egy társ,akivel együtt utazol, és aki rengeteg csodás pillanatot tud neked okozni. A lovaglás velejárója lehet az esés, de az legtöbbször nem a ló hibája, és csak szerencsétlen esetekbe végződik végtag sérüléssel.

Ha karambolozol, és nem te vagy a hibás, nem is az autó,hanem egy másik sofőr, az ugyan olyan, mintha a ló alá dobnak egy petárdát, és Ő megijed ettől, te pedig leesel. Nem a ló tehet róla, hanem aki a petárdát alá dobja. De remélem, hogy ilyen primitív emberek nem léteznek, akik ezzel szórakoznak, hogy a lovat ijesztgetik.

De szerintem egy lóban meg lehet bízni, mert tud szeretni, és ha jól bánsz vele, akkor nem fog megrúgni és ledobni, hacsak nem megijed.

2012. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na, de hát akkor ha már felhoztad a kocsikat!

Évente hány ember hal meg balesetben? És hány is lovaglásban?

2012. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondhatok, hogy igen, haragszom rá, amikor leesem róla, ha ellenszegülés következtében történik, vagy pihenten ijedezik, de sosem tart sokáig a haragom. A lovak mégsem gépek, hanem élőlények. Itt nagyon fontos, hogy csapatban tudj dolgozni, és muszáj dolgozni. Muszáj kiépíteni egy kapcsoaltot, gyakorolni, megismerni a lovadat, és itt nincs az, hogy felülök, és egyből mindketten profik vagyunk. Rohadt nehéz tud lenni, de itt van az, hogy az utat élvezed, és nem csak a célt. Aztán visszatekintesz, hogy honnan kezdtétek, és hova jutottatok, és akkor látod csak be igazán, hogy mit jelent egy ló. Hogy a bizalmát el kell nyerned, meg kell ismerned, meg kell tanulnod vele bánni, kiismerni a szokásait.. Ezek olyan dolgok, amiket csak az érthet meg, aki rendesen benne van a lovazásban. Az a legszebb érzés, amikor tudod, hogy azt a feladatot csak miattad csinálta meg, hogy simán ledobhatott volna, kijátszhatott volna, de nem tette.. Ez az egész kettőről szól, rólad és a lovadról. Nem arról van szó, hogy jópofizol, meg örömödben tapsikolsz, mert bakkolt alattad, vagy elvitt, vagy megrúgott, megharapott, hanem arról, amikor csak miattad ezeket nem fogja megtenni.
2012. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem fog felborulni? Sehonnan, csak megbízol az autószerelőben, hogy jól rakta össze. Innentől fogva nem értelmes a kérdés, hiszen egy ember ugyanúgy hibázhat, mint egy állat, most vagy egyikben sem bízol, vagy mindkettőben.

Amúgy ha valaki petárdát dobna a lovam alá, lehet nem az én karom törik majd el szilánkosra...

2012. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Soha nem bízhatsz meg 100-osan egy lóban..
2012. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá: a ló nem fog nekirohanni a vonatnak, ha vagyok olyan hülye, hogy neki akarom vezetni. Igaz nem autós hanem motoros baleset volt, hogy nekiment a környéken egy motoros a vonatnak. És nem úgy hogy elément a vonatnak és nem ért át, hanem pár kocsi elhaladt már és úgy.
2012. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

A lovaglás nyitja a kölcsönös bizalomban és tiszteletben rejlik. A lovam tisztel, ha elfogad feljebbvalójának, mivel ló és ember sose lehet egy szinten, valamelyik feljebb kerül a ranglétrán, ha a ló, abból lehetnek csúnya dolgok, mint pl, hogy megharap, megrúg. Ez nem bizalmatlanság, hanem tiszteletlenség. Bizalmatlanságból fakadó felrúgások max fiatal csikóknál fordulhatnak elő.

A lóval kiépítek egy bizalmi kapcsolatot, megerősítem, hogy nem történik semmi gond, mivel a lovam megbízik bennem, nem érdekli sem a petárda, sem a felröppenő madár, mert tudja, hogy mellettem nem lehet bántódása, én pedig megbízom benne, hogy elfogadja a "védelmem". Amolyan bízom benne, hogy bízik bennem.


A ledobás már megint tiszteletlenség kategóriájába tartozik, bár ennek is lehet megannyi ok, pl lehet a felszerelés hibája, ha kényelmetlen a lónak és töri, de ha minden rendben és nekem elkezd bakolgatni vagy le akar tenni ott bizony komoly tiszteletlenség van a dologban, amit a lóval rendezni kell, hogy "ki a jani".

Megbokrosodás kicsit vegyes dolog, de általában ijedtség hatására történik, ami meg a ló bizalmatlanságából fakad.

Szóval ez egy kétoldalú dolog, a lényeg a kölcsönösségben rejlik.

Hogy miért bízom meg benne? Nem tudom, de van egy olyan érzése az embernek, hogy nem lesz semmi gond, és vigyáznak rá.

2012. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!