Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy "egygazdás"?

Figyelt kérdés
Olvastam itt az egyik hozzászólásban, hogy a fjord és haflingi lovak egygazdásak. Ha ez tényleg így van, akkor azt úgy kell érteni, hogy azt az embert fogadják el csak, aki naponta eteti, vagy aki naponta lovagolja? Mert ha bértartásban van teszem azt egy haflingi, akkor a lovászt fogja elfogadni "gazdának", mert naponta ő ad neki enni illetve viszi ki legelőre, vagy pedig engem, aki naponta kimegy és lovagol rajta?
2012. aug. 10. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A lovász komolyabb szinten nem foglalkozik a lóval, csak felületesen.Az egygazdás azt jelenti, hogy mondjuk rá áll a te szokásaidra vagy lovaglási stílusodra és azt szokja meg, azt menti el magában. Ha egy számára idegen előáll egy más fajta stílussal akkor nem biztos , hogy elfogadja azt a tieddel szemben. De nem minden ló ilyen és ez , hogy leáltalánosítani külön a haflingire meg a Fjordra hülyeség. Bármely fajtába előfordulhat.
2012. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem akkor, köszönöm a választ!
2012. aug. 10. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyáknál szokták mondani, ahol a kutya jellemzően egy emberhez kötődik nagyon. Aztán gondolom pár lóhoz nem értő hülye átvette, miközben lóra abszolút nem igaz. A lónak a szokás az istene, nem egy emberhez vonzódik, hanem a megszokott emberekhez, dolgokhoz.
2012. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy így van mert az araboknál tuti így van ők csak azt tekintik gazdájuknak akié papíron ők ezt tudják mert ahová én járok ott is van egy arab és hozzá egész télen járt ki egy csaj és a gazdája meg egész télen vagy 2x volt kint nála és még is a gazdáját fogadja el úgy szóval téged fog elfogadni gazdájának :D
2012. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy csomó hafi és fjord iskolalovat láttam...Ez sem fajta, hanem egyedfüggő, és igenis létezik a lovaknál is.


Volt egy ló, akit 10 éves koráig csak a gazdája lovagolt, aztán én is kipróbálhattam, jobb lovas voltam mint a gazdája (ezt ő mondta nekem), gyakorlottabb, de egyszerűen nem tudtam ellovagolni a lovat, nem tisztelt eléggé, nem fogadott el lovasának.


Ott mondjuk otthon volt a ló, gazdi gondozta, lovagolta.

2012. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!