Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Parelli játékkal lehet?

Parelli játékkal lehet?

Figyelt kérdés
Végig szeretném játszani a lovammal a parelli játékot. Már be van lovagolva, nem is a legfiatalabb, de szerintem segítené a kapcsolatunkat fejlődni. Tényleg segítene, vagy felesleges?
2012. aug. 11. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem segítene!:)
2012. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
Bizalomépítésre lett kitalálva, tehát valószínű hogy segít. De nyilván ehhez az kell hogy jól is csináld. Ha mindenképpen eredményt szeretnél akkor kereshetsz egy ezzel foglalkozó kurzust, nem hiszem hogy annyira drága lenne. :)
2012. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A parelli féle módszerben 7 db játék van, tehát játékoKAT. :)

Ez a hét játék az alapvető bizalmat és tiszteletet építi ki a kapcsolatotokban (kölcsönösen természetesen), nagyon hasznos dolog, én ajánlani tudom.

2012. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha téged szórakoztat, akkor tedd, de TÉNY, hogy egy átlagosan belovagolt ló ezeket rég tudja, csak nem parelli-játékoknak nevezik. Sőt, egy belovagolatlan, normálisan szocializált ló is tudja, tanítani se kell.

Bármelyik normálisan kezelt ló el fog lépni a kezedtől - ha nem így lenne, a csizmasegítséget sem értené, sőt, még ápoláskor vagy almozáskor is problémád lenne vele - ez csak egy példa a sokból, de a többi ugyanígy van.

Az egész parelli-mizéria egy hülyeség, vadlovaknál el tudom képzelni, hogy használható dologról van szó, de Magyarországon nem igazán szaladgálnak vadlovak... Felkapott marhaság, azok terjesztik (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) akik nem képesek normálisan lovagolni és valamivel fel akarnak vágni.

2012. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 x) ***** válasza:
Gabka77 szerintem nem vagy teljesen tisztában azzal hogy mi a parelli lényege. Nem az a lényeg hogy a ló megtanuljon oldalra lépni vagy hátrafelé, hanem hogy kialakuljon a kölcsönös bizalom. Ami ha nincs meg lehetsz akármilyen jó lovas, a lovad meg lehet akármilyen jól betanított, nem lesztek jó páros együtt. Nem tudom miért nem fogják föl egyesek hogy a lovaglás nem egy technikás lovasból meg egy automata lóból áll akinek tök mindegy ki lovagol rajta. A lovaglás a bizalomról, szeretetről és arról szól hogy eggyé válsz a lovaddal és más nem érdekel. Aki mondjuk nem egy pénzes sznob világhírű lovardában tanult az már nem is próbálkozhat bizalomépítéssel? Az már nem is lovas? Akinek nem az a fontos hogy a lova tökéletesen csinálja az ugrásváltást az már ne is lovagoljon? Tetszik a hozzáállásod.
2012. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Részben igaza van Gabka77-nek, részben viszont nagyon nem.

Egy jól idomított, hozzáértő kezek között felnőtt ló valóban csettre végig tudja csinálni a feladatokat, maximum egy kis gyakorlással. Hiszen a parelli 7 játék lényege a nyomásra való ENGEDÉS, egy alap bizalmi és tiszteleti szint kiépítése. Egy normálisan idomított ló a legkisebb nyomásra is enged, csizma, szársegítségek lóhátról, és bizony földről is, amikor fölvesszük a lábát, vagy arrébb akarjuk tolni, stb. Azt kell csak megérteni, hogy a parelli 7 játék nem egy kitalált b@romság azoknak akik félnek felülni a lóra, hanem egyetlen egy módszer a millió közül. Azért nevezzük TERMÉSZETES lókiképzésnek, mert ez a módszer áll legközelebb ahhoz, ahogyan a lovak egymás között kommunikálnak a ménesben, de nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen is! Ha az "átlag lovas" nem használná a természetes kommunikáció elemeit a hétköznapokban, akkor nem tudná kezelni, nem tudná kontrollálni a lovát. Pat Parelli 7 játéka csak pontokba szedi, sorokba rendezi az egészet azok számára, akiknek kicsit nehezebben megy magától. :) Nem kell rá sarat dobálni, mert igenis hasznos lehet, de kétségkívül nem elengedhetetlen!

2012. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem a parelli lényegét, csak az értelmét nem látom. Ugyanis ha egy lovas parellizni szeretne azért, hogy minél jobb kapcsolata legyen a lóval, akkor nincs is szüksége rá, hiszen alapvetően, az általános ló körüli teendőkben is bizalmi kapcsolatot épít, parelli nélkül is. Aki pedig eleve nem foglalkozik ilyesmivel, az el se jut parelliig.

Egy átlagosan tisztességgel felnevelt csikónál (tehát semmi extra, csak normálisan bántak vele) eleve megvan a bizalom az ember felé, ezért írtam, hogy max. a vadlovaknál (én ide sorolom az ember által elrontott lovat is) lehet létjogosultsága, amúgy semmi értelme az egésznek.

Volt már nem egy olyan ló a kezem alatt, aki nagyon rossz körülményből érkezett, én velük se parelliztem, "csak" nagyon odafigyeltem rájuk, óvatosan, szeretettel és türelemmel bántam velük, mégis teljesen rendben lévő lovak lettek belőlük.

A parelli-módszer egy új dili, amivel hülyíteni lehet a jónépet, de szükségtelen a lóval való kommunikációhoz, feltéve, hogy normális, szeretetteljes az az ember, aki a lóhoz nyúl. Ha meg nem, úgyis baj van.

2012. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x) ***** válasza:
De bizalom is sokféle van. Amiről te beszélsz az egy általános bizalom, ami elengedhetetlen a jó ló-lovas kapcsolathoz. A parelli egy ennél magasabb szint. Hosszú távon egy különleges kapcsolat kiépítése a célja, nem az általános bizalom elérése. Arról szól hogy megtanulsz kommunikálni a lovaddal, a jelzéseit megismerni.
2012. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!