Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kategóriákban lehet...

Milyen kategóriákban lehet indulni a Nemzeti Vágtán? Úgy tudom lehet, nem telivérekkel is menni.

Figyelt kérdés
Járok egy ismerősömhöz lovagolni, és van egy 2 éves csikója, akit majd én lovagolok be. Igazából nem tudom milyen fajtájú, mert azt nem kérdeztem tőle, és miután belovagoltam, és szépen megy, indulnék vele a Nemzetin, ha lehet. 14 éves vagyok, több éve lovagolok már, 50 kg vagyok. A csikó 160 magas kb. Nem tudom, úgy rémlik, hogy a gyerek kategóriában csak xy méretű lóval lehet menni, de amire jövőre indulnék a Nemzetin 15 leszek. Nem tudom hova kategorizáljam magam. Ebben tudnátok nekem segíteni?
2012. aug. 12. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyi ez nem a galopp, másrészt, meg 2 éves lovat nem kéne ezzel terhelni, mivel még csikó és 3,5 éves kora előtt nemigen kéne lovagolni.

Amúgy részlet a Nemzeti Vágta Versenykiírásából:

"Lovasok:


A versenyen induló lovas 18. életévét betöltött olyan személy lehet, aki vagy magyar állampolgár vagy kérelmezte a magyar állampolgárságot, kivéve azon lovasok, akik pályafutásuk során, hivatalos lóversenyen (galopp versenyen) profi vagy amatőr licensszel belföldön vagy külföldön tíz vagy annál több futamgyőzelmet értek el."

Vagyis rendes Vágtán nem indulhatsz el.


"Lovak:


Minden nevező lovas bármilyen fajtájú és nemű, 5 éves (születési év: 2007.) vagy idősebb lóval részt vehet, kivéve az ismeretlen származású, valamint argentin póló póni, Akhal tekini, angol telivér, verseny félvér fajtájú vagy genetikailag oda sorolható lovakat. Az angol telivér és az ismeretlen származás együttesen nem haladhatja meg a 75%-ot (A származási lapokat a 2. ősi sorig, azaz a nagyszülőkig vizsgáljuk). "

Telivérrel kifejezetten TILOS indulni, na meg 5 évesnél fiatalabb lóval, így emiatt sem indulhatsz.


Kishuszár Vágta nevezési feltételei:

"Lovak


Minden nevező lovas bármilyen fajtájú és nemű, 4 éves (születési év: 2008.) vagy idősebb kis pónilóval vehet részt. Maximális kis póni méret 138 cm (patkóval). Egy lovas egy lovat nevezhet. A versenyrendező a pónimérés jogát fenntartja."

"Lovasok:


A versenyen induló lovas 10-16 éves korú (1996. jan.1. - 2002. dec. 31. között született) gyermek lehet, aki magyar állampolgár."


Tehát egy max 138 cm-es pónival indulhatnál a Kishuszár Vágtán.

Szóval jelen feltételek mellett nem tudsz elindulni.

2012. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. aug. 12. 18:42
 3/3 Szonjus ***** válasza:
Azt hiszem idén nem indulhat telivér, a lovak minimális életkora is meg van határozva 5-6 év körül van.
2012. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!