Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek? 14/l

Szerintetek? 14/l

Figyelt kérdés

Most pedig felötlött bennetek hogy mit akar már megint egy 14 éves kislány.. stb. ugye?! Konkrétan le fogok most nektek mindent írni.


Régi álmom egy saját ló (mint sokaknak..)

Most fogom majd befejezni a 8.o-t így nyílt egy lehetőség, a családom felajánlotta, hogy választhatok: nagy buli, kis aji/ kis buli,de egy nagyobb aji.

Az utóbbi lehetőségnél szó lehetne egy 3-4 éves csikóról (van aki segít belovagolni, bekocsizni, de nekem is volt már részem benne)

Most jelenleg van 110.000Ft-om abból amit nyáron össze dolgoztam. Most lesz a születésnapom nem sokára, kb. 50-60E-t szoktam kapni. Dolgoznék folyamatosan így lenne annyi pénzem, hogy a felszerelésekre telne. A takarmányt mi nem vesszük, hanem termeljük (zab, árpa, búza, kukorica) a szénát azt is mi kaszáltatjuk, báláztatjuk így kijön 1100Ft/bálára (behordani behordjuk magunknak) ennek a báláznak az árát megkeresné nyáron (mikor már tud dolgozni) maszek munkákkal (szemét hordás, ekézés, szántás, kis gyerekek lovagoltatása versenyeken) és mivel nekünk is vannak állataink sokat tudnánk spórolni a takarmány behordás, szemét hordásból. Kettesben járhatna nagyapám lovával (vérbeli kocsiló és kiváló tanító) a patkoló kovácsunk a nagybátyjám. Neki nem kell fizetni hanem a lovaira szoktam vigyázni versenyen. Ha valami elszakad akkor sem kell bőröshöz menni mert szintén meg tudjuk oldani családon belül. Az állatorvost szintén meg tudjuk oldani úgy hogy csak a vakcina vagy amit kap annak az árát kell fizetni, munka díjat nem.

A probléma: anyumék nem keresnek túl fényesen. (földekkel dolgoznak, és mint ez az év (aszályos) vagy van termés vagy nincs..)

Szóval..nem tudom. Szerintetek megvalósítható lenne?

Bunkó válaszokat mellőzétek, de hideget-meleget elfogadok.

Köszönöm.



2012. aug. 13. 10:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+még egy kicsi. Nem látásból ismerem a lótartást. Nagypapám műtötték és 3 hónapig ki se tudott menni a lóhoz akkor 100%ban én tartottam a lovat (reggel suli előtt etetés este ganézás, mozgatás)
2012. aug. 13. 10:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire benne vagy a témában akkor szerintem nem tudnak lebeszélni róla akadály nincs amin ne tudnál átmenni...
2012. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 x) ***** válasza:

Tulajdonképpen mintha a 14 éves önmagamat hallanám :) szinte ugyan ilyen helyzetben voltunk, de azért szerencsére megengedhettünk magunknak egy lovat, meg keresztapám is lovakkal foglalkozik 15 éve. Szerintem ha a takarmányt meg tudjátok termelni magatoknak akkor nincs vele gond. Mi is mindig magunknak termelünk, csak annyit amennyi kell. Bár a pénz tényleg sokat számít egy lótartónak, de szerintem meg tudnátok oldani. Nyilván nem csak neked veszik a lovat hanem maguknak is.

Viszont tartani hol fogod? Legelő, istálló van? Mert az is elvisz 1 millát simán. Meg még annyi hogy inkább egy jól belovagolt 6-7 éves lovat vegyél, lehet hogy van már sok tapasztalatod a lovakkal kapcsolatban de azért egy saját ló teljesen más :)

2012. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

írtad, hogy a szüleidnek vagy van bevétele, vagy nincs. (Hát igen, a mezőgazdaság már csak ilyen.) Készülj fel arra, hogy lesznek hónapok, amikor mínuszban lesztek. Amikor van bevétel, többet kell félretenni, mert a lónak nem lehet azt mondani, hogy gyér volt a termés, ebben a hónapban fele annyi kaja jut neked. Én a helyedben lemondanék a buliról, és nem árt, ha lemondasz más luxuscikkekről is: kevesebb ruha, cipő, buli, gyorsétterem, új telefon, stb. Ha képes vagy elképzelni az életedet úgy, hogy amiből eddig új okostelefont vettél, abból most kaját veszel a lovadnak, akkor vágj bele. A lótartás komoly áldozatokat igényel, még akkor is, ha a profilotokba vág.

Én a helyedben nem vágnék bele, mert semmi kedvem éveken át reggel 5-kor kelni és suli előtt almozni, egész nap pörögni, mindig hullafáradtnak és büdösnek lenni, tanulás közben elaludni, nem eleget tanulni és mégis majdnem kipurcanni, és mindezt úgy, hogy soha nincs egy szabadnapod.

Szóval jól gondold meg.

2012. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyapámnál ló mellet lenne (így a társ is meg lenne oldva) legelő nincs de van egy egész nap karám. a füvet kaszálni szoktuk és úgy hordjuk be.

Tudom hogy sok áldozatot követel.. (múlt heti eset: utca bál volt.. természetesen kint volt "Ő" is.. csak azért nem mentem mert másnap nekem kellet a lovat rendbe raknom meg jártatni (papék elutaztak) szóval az áldozatokat tudom..) :D

Nekem mindig van félre tett pénzem.. volt hogy nekem kellet már a lódokit fizetnem mert papáék előtte vettek mindenféle izét és nem volt pénzük.. ruhát nem is nagyon vetetek.. csak mikor muszáj..

2012. aug. 13. 13:17
 6/11 A kérdező kommentje:
*nagy
2012. aug. 13. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon jó olvasni, hogy vannak a mai világban még olyan 14 évesek, akik ilyen tisztán tudják látni a dolgokat. :) Szerintem abszolút megoldható az egész, sok sikert a lovacskához!
2012. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Elég érettnek tartalak a lótartáshoz, szóval nyugodtan kérj lovat!
2012. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a zöld pacsi ment mindenkinek,de várom még hogy írjatok! :)

Épp most spóroltam meg az álom kantárom árát.. :D (suli cuccokat a tavalyit használom..)

2012. aug. 13. 15:27
 10/11 Szonjus ***** válasza:
52%
Én aggódnék, amiatt, ha a ló komolyan bekólikázik és esetleg műteni kell ill. más hasonló eset, akkor azt hogyan fogjuk kifizetni. De, amúgy szerintem, ha erre is kitalálsz valamit akkor 100%.
2012. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!