Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes nekem haflingit venni?

Érdemes nekem haflingit venni?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy makacs, de már nem egy makacs lóval találkoztam. 156 cm vagyok, a növésben megálltam, tehát nem fogok nőni. Azt is olvastam, hogy mivel a hegyekből származik, megőrizte ezt és nincs szüksége patkóra.
2012. aug. 14. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedfügő a makacsság :)

Méretben jó lenne neked, a patkolni lehet h azt is kell, náluk is láttam már patkót, de nem jellemző, illetve az se mindegy h milyen talajon használod.

2012. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
terepen földes utakon használnám főleg
2012. aug. 14. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A patkolás teljesen független attól hogy a hegyekből jött, az ezredévekkel ezelőtt volt, azóta úgy elvárosiasodott szinte az összes fajta... Ha nincs felétek huzamosabb betonút, vagy nagyon kavicsos szakasz, akkor elmehet mezítláb is. Persze mondjuk ez egyedfüggő is, ha érzékenyebb a lába, vagy van valami "hibája", akkor mindegy milyen a talaj akkor is kellhet neki valami.

A makacsság pedig csak idomítás kérdése, ismerősöméknek 2 hafijuk van, és ők értenek is a lóhoz, úgy megy mindkettő mint a kis angyal, sok nagy lovas megirigyelhetné.

2012. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy alig jár betonon, nem kell patkó. Méretben stimmel. Én még nem találkoztam nem makacs hafival, csak kevésbé makaccsal. De egy viszonylag jobb hobbilovas tudásával az általam ismert összes hafit el lehetett lovagolni.
2012. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!