Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddíg fizesük mi a lószállítást?

Meddíg fizesük mi a lószállítást?

Figyelt kérdés
Van 1 ló mely messze van és őt fogjuk megvenni de azt még nem tudom hogy van 1 ember ki lószállítást vállal 100 ft/km.Csak azt kell kifizetni neki amedig hozza a lovat vagy azt is míg hazamegy a szállítóval?
2012. aug. 14. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
amikor én hozattam a lovamat, csak azt kérte, ameddig a lovat hozza, tehát nem kellett neki a kiszállásért fizetni meg ilyenek
2012. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt is, amíg hazamegy.

Ha jól kiszámolod, az üzemanyag 40 Ft körül km-enként jó, ha kijön. Ha csak az egyik irányba fizetnéd, akkor egy 100 km-es útért kapna 10 ezer Ft-ot. Ebből 8 ezer lenne a gázolaj/benzin (mert haza is kell mennie).

Akkor még hol van az ő munkadíja, meg a kocsi kopása?

2012. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, lehet, hogy telephelytől telephelyig fizeted, tehát azt is, amit ő megy a házatokig a tényleges szállításon felül, van aki ténylegesen csak az oda-vissza utat számolja. De mive l00Ft nagyon olcsó (most ugy átlag 120Ft-ért visznek), így valószínűleg az első változat lesz. Nyilván ezt vele kell megbeszélni.
2012. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában úgy számolják, hogy tőle, háztól addig, hol a ló van, majd hozzád, és újra haza hozzá. És ezt mind te fizeted.

De ha elhozza, mindenképpen egyezzetek meg előre! Számolja ki előre, hogy az hány km, és hogy annyi és annyi lesz. Ne utólag.

Mi lefixáltuk, hogy Budapestről rendeltünk lószállítót, Dabasról pedig Únyra vittük a lovat. Nem emlékszem már, hogy mennyi volt, de fiy árat mondott, és jó is volt, mert eltévedtünk út közben :)

Szóval ez nagyon fontos! Mert akár 5000-et is rátehet az árra.

2012. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!