Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit használjak?

Mit használjak?

Figyelt kérdés
Mit használjak a csikómra,hogy hozzászoktassam a hevederhez? Gondolkoztam már futószárazó hevederre is.Kérlek titeket ne tegyetek megjegyzéseket inkább ne írjatok!
2012. aug. 14. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

attól függ hány éves...

az enyém kezdetektől elfogadta a nyerget, a kantárt és a hevedert is

2012. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
októberbe lesz 4:)
2012. aug. 14. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi a konkrét probléma? Elkezdenéd nyereghez szoktatni, de rúg a hevederre? Jó megoldás lehet, ha először nem nyerget, hanem futószáras hevedert teszel rá. Érintsd meg kézzel a hevederhelyét, még mielőtt feltennél rá bármit is, simogasd hevederhelyen, nyugtasd meg, veregesd meg, ha jól tűri az érintést. Ezután tedd rá a futószáras hevedert, és érintsd hozzá a hevederhelyéhez, de még ne húzd meg. Ha ezt is tűri, ismét veregetés, dicséret. Utána kapcsold be egész lazára. Hagyd így rajta 1 percig, közben dicsérd agyon, aztán vedd le, első napra ennyi elég, mehet ki a karámba.

Második nap ugyanez, picit szorosabbra - de még mindig lazára - húzhatod a hevedert, picit tovább rajtahagyhatod. Dicséret, karám.

Ezt játszd addig, amíg meg nem lehet húzni rajta a hevedert annyira, amennyire kell.

Mindezt legjobb, ha neoprén hevedervédővel csinálod, mert annak a legfinomabb a tapintása, az zavarja őt a legkevésbé. Második legjobb a textil, harmadik a bőr, a kötélheveder nem jó, azt semmiképp se használj. A heveder legyen tiszta, frissen mosott, mert a só csípheti a bőrét, a megkeményedett, le nem ápolt bőrfelszerelések érintése kemény, kellemetlen.

2012. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a szerszámhoz szoktatást futószárazó hevederrel kezdtem a kétévessel. Hagyni kell, hogy jól megszaglássza-megnézze magának, aztán lassan felteheted a hátára.

Eleinte nem húztam meg teljesen. Addig húztam, amíg nyugodtan állt; ahogy elkezdett idegeskedni és mozgolódni, nem húztam többet rajta. Néhány alkalom után már simán meg tudtam húzni a hevedert, amennyire kell. Én úgy gondolom, hogy ezeknél a dolgoknál nagyon oda kell figyelni, hogy a ló biztonságban és kényelmesen érezze magát; megértse, hogy senki nem fogja bántani, nem okozunk neki fájdalmat. Ez a kétéves azóta is mindent bizalommal fogad, mostmár nyereggel megy (mintha észre sem vette volna a változást mikor először felraktam rá, és egy rossz mozdulata sem volt!), sőt leengedett kengyelekkel is. :)

Sokszor látom rajta, hogy kicsit meglepődik, talán meg is ijed amikor ilyesfajta új hatás éri (pl. a kengyel verdesi az oldalát), de mivel tudja, hogy bennem bízhat és nem ártottam neki soha, szép lassan leküzdi a félelmét és rájön, hogy semmi sem fogja megenni. :D

Itt kiemelném a bizalom fontosságát, mert ha ez megvan, akkor a ló el fogja hinni, hogy amit te csinálsz vele, az jó, és a félelmein felülkerekedve is követi majd az utasításaidat. Tapasztalat.

2012. aug. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!