Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Könnyített ülés?

Könnyített ülés?

Figyelt kérdés

Hogyha terepen rövid vágtát csinálok (terepen gyorsabban vágtáznak a lovak ugye mint osztályban)és pattogok a lovon akkor ki lehet könnyíteni és akkor nem fog a ló galoppozni?

A könnyített ülés ügetésben vagy vágtában könnyebb?



2012. aug. 15. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nagyon ülj ki, mert galoppozni fog. Próbálj inkább szépen nyeregben maradni.
2012. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Terepen illik kikönnyíteni a vágtát. Nehezebb kicsit felvenni, de nem teszed tönkre a hátát.

Maga a könnyítés az könnyebb vágtában mint ügetésben.

2012. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá teszem h ezek a lovak amik a lovardába vannak angol és western nyereggel is mennek és minden lovon viszont csak western kantán van.
2012. aug. 15. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

az én lovam akkor elfuserált xd

ugyanis én ha kikönnyítek rajta vágtában, akkor nem hogy gyorsít, de lelassít :D

2012. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen gyorsít ha kikönnyítesz , lótól függ. De könnyebb lesz neki a teherhordás.Mind a 2 jármódban könnyű ha megfelelő üléssel rendelkezel. Ugyanazt kell csinálni mind a 2-nél.Szorít a térd és a lábszár körülöleli a ló oldalát.Egy a lényeg kézzel nem szabad a szájába kapaszkodni.
2012. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha terepen vágtázol,könnyítsd ki az ülésed.Ez alap dolog,ha a ló túl gyorsan megy akkor kettőt tehetsz: Vagy lelassítod,hogy normálisan tudj rajta ülni,vagy könnyíted,de akkor lehetséges,hogy Galoppozni kezd.Ez lótól függ. :)

Vágtában könnyebb a könnyített.

2012. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak terepen (hegyekben) lovaztam és általában kikönnyítettem, kivéve, amikor odadobott szárral vágtáztunk.
2012. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!