Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdted a lovaglást, és...

Mikor kezdted a lovaglást, és most hogy haladsz?

Figyelt kérdés

Szia.

Az lenne a kérdésem, amit fentebb látsz. Az alapvető kérdés, mennyi időbe telt, amíg eljutottál odáig, ahol most vagy?

Kérlek, értelmes választ adj. :)

Köszönöm a választ előre!

Szia!



2012. aug. 16. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bár nem én lovagolok, de a kislányom.Ő 4évesen kezdte, most hét éves, nyáron hetente egyszer jár, és most hét évesen tart ott, hogy egyedül is vezetheti a lovat.
2012. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 x) ***** válasza:
89%
11 éves koromban kezdtem tanulni keresztapámtól. (Elég beteges kislány voltam, sokat segített a mozgás.) Sokat mentünk terepre, 1 év volt kb mire biztonságosan vágtáztam meg megtanultam kb minden fontosat a lovakról. 14 éves koromban kaptam a lovamat, ahogy keresztapám fogalmazott a két szép szemem világáért a legjobb lovát. 16-18 évesen versenyeztem díjugratásban pár amatőr versenyen. Aztán rájöttem hogy nem az én világom, tele van kényes kis sznobokkal akiket a ló a legkevésbé sem érdekel. Azóta bőven elég nekem hogy itthon egy-két órát ellötyögök a lovamon terepen szőrén, lejárunk a Tisza partra fürdeni, keresztapám gyerekeket tanít rajta. Most 23 éves vagyok és 10 év ide vagy oda, minden nap tanulok valami újat a lovamtól. Szabadidomítással foglalkozom amatőr szinten, néha a csatlakozás módszerrel is. Ez az én világom, nem akarom tökéletesen csinálni az ugrásváltást vagy az egekig iskolázni a lovamat és a sok kis sznob divatlovashoz sem akarok hasonlítani. Bőven elég ha még jó pár évig velem lesz és ellötyöghetek rajta barátnőm meg a lova mellett meg persze megtaníthatom unokatesómat lovagolni rajta. A többi nem érdekel.
2012. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

11 évesen kezdtem lovagolni, egy olyan helyen, ahol az oktató nem tanított valami sokat, tehát mindent magamtól próbáltam megtanulni, aminek a következmény, nagyon sok rossz beidegződés lett. 12 évesen kaptam egy lovat, és hamarosan el is vittük másik lovardába, ahol rendes edzőm van, aki foglalkozik velem. Mikor a lovat vettük, sem én, sem a ló nem tudott semmit, együtt kellett mindent megtanulnunk. Most 16 éves vagyok, és tavaly nyár óta eredményesen versenyzem.


Természetesen nagyon sokat számít a lovarda és az oktató is. Ha már az elején ezen a helyen kezdem, valószínűleg sokkal gyorsabban fejlődtem volna. Nagyon sokat jelent az is, hogy milyen lovon lovagolsz. Az én lovammal nehéz dolgom volt, és sokszor még most is az van, hiszen nem tud semmit, mindent együtt tanulunk. Ha valaki egy tapasztaltabb lóval kezd, neki nyílván gyorsabban megy a dolog, hiszen a lónak már nem kell megtanítani a dolgokat.

2012. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Aki még tud, nyugodtan írhat élménybeszámolót! :)

Utolsó válaszoló:

11 éves korodban kezdted ugye, most 16 vagy, és versenyezel... És hány évig tartott, amíg megtanultad mind a 3 jármódot és minden fontosat?

2012. aug. 16. 15:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Heh.. én is 11 évesen kezdtem, márciusban. Majdnem másfél éve lovagolok.

2 hónapot voltam futószáron, 4 hónapot meg szabadon. Aztán átkerültem csoportba. :)

2012. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lekváros kenyér: Nyugi, én is 11 évesen kezdtem XD :P
2012. aug. 16. 16:30
 7/14 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, 14 éve lovagolok, 9 éves koromig minden tökéletesen ment, jól ment a lovaglás, de elkerültem egy másik lovasiskolába, ahol 11 év alatt leépültem, tudok mind a három jármódban lovagolni, patanyomfigurákat is tudok és 90 cm-ig ugratni is, ha a ló tud ugrani

most edzőt keresek, hogy feljavuljak

2012. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21 évesen kezdtem ÚJRA a lovaglást, elölről. Gyerekkorom óta lovagoltam, de nem voltak elég stabilak az alapok, sok hiányosságom volt, és úgy döntöttem, hogy visszanyúlok az alapokhoz. Kb. 3 év alatt jutottam el oda, hogy a lóhoz, lovagláshoz értő, pártatlan külső szemlélők a múltkor elég jó véleménnyel voltak rólam. :) (Három jármód, átmenetek, szárra állítás, hosszhajlítások, most már nagyjából úgy néznek ki, ahogy ki kell nézniük. :) )
2012. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Még annyi, hogy soha nem versenyeztem, és nem is szeretnék.
2012. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Az nem is rossz :) Én se szeretnék nagyon, nem az erősségem se a stílusom ez a versengés, főleg nem a futamok. Ha lehetne, inkább a Díjlovaglást választanám :)

2012. aug. 18. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!