Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szóljak az oktatómnak erről,...

Szóljak az oktatómnak erről, vagy inkább hagyjam a csudába?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok, és átkerültem nyáron egy új hyelre,ahol előről kezdtünk mindent. már második órán kaptam újra kengyelt és ugy volt hoyg a szárkezelést is átnézzük következő órán. na most ez a következő óra folyton eltolódik.. én élveztem az órákat,mert gondoltam hoyg minden a javamra válik.többnyire az könnyű/könnyített/tanügetést és a vágtát gyakoroltuk kengyel nélkül. most 2 hete,meg szinte már annyiból áll az óra,hogy tanügetünk utána pedig próbáljuk a lovat beugratni vágtába,ami hát...többnyire nem megy. az elején minden klassz volt, 2 hete egyszerűen nem megy a vágta, oktatóm azt mondja,hogy az én hibám,de eddig akkor mért ment?? akkor szépen beugrott a ló,mostmeg nem beugrik,hanem ő hajszolja bele a vágtába,én meg addig azon imádkozok hogy le ne zuhanjak,mert a ló is összevissza ugrál,sunyít,minden baja van. tudom,hogy az én hibám,mert 2 külön lóról van szó aki nem ugrik be,de a másik kettő simán csinált mindent amire jelzést adtam. amikor már meglátom,hogy azokon a lovakon van oktatás,elmegy minden kedvem...

a másik meg az,hogy ugye ez megy 2 hete,teljesen lelombozott az egész,kedvem sincs menni,mert csak a rossz élmények jönnek folyton. ma már megakartam kérdezni az oktatóm,hogy szombaton ha megyek lovagolni,lehetne-e hoyg a felesleges vágtapróbálkozások helyett inkább kengyelezünk,szárkezelést tanulunk,hátha attól jobb hangulatban lennék,lenne egy kis sikerélményem és a vágtabeugratás is jobban menne ezáltal. de félek,hogy egyből lehurrogna,hogy ezt se tudom-azt se tudom,minek akarom még azt tanulni? de az a helyzet hoyg szeptembertől felkerülök pestre suliba és nem fogok tudni ide lejárni. azért szeretném még ezt a pár órát kihasználni,nem pedig feleslegesen körözni a lóval,tornázni rajta...

tudom,hogy bennem van a hiba,mert mióta nem megy a beugratás nagyon feszengek,nem merem elengedni magam. szombaton ugy döntöttem,mindent beleadok leszamilesz, de ez a ló vágtába való belehajszolása félelemmel tölt el,nemtudok mit tenni ellene. lehet hagynom kellene télleg az egészet,hisz már ugyis csak 2 hétig tudok oda járni,de nemakarom ugy otthagyni azt a heylet,hogy nem értem el semmit sem....


2012. aug. 16. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát.. megkérdezheted. De a vágtába ugratást is ugyan úgy meg kell tanulni, de talán felcserélhetitek. Nem mehetsz mindig automata lovon. :)
2012. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne sajnáld otthagyni ezt a helyet.

Te magad mondod, hogy nem mered megkérdezni, mert lehurrog, és mert minden a te hibád, azt mondja.

Nah, ez nem így van.

Egy oktató attól lesz jó oktató, ha nem csak szíd, hanem dicsér is. Lehet húsz dologban hibád, de az egyet, ami jó, azt meg kell dicsérni.

Gyere el onnan, menj normális lovardába!

2012. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
régen dícsért....de mostmár csak azt veszem észre,hogy nem is érdekli ,hogy mivan.tudja ő is jól hogy már nem sokáig járok oda. a legjobban az zavar,hogy van,hogy azt se tudja mi a nevem.:S ez szerintem alap dolog, és ugye igy már mondanom se kell ,hogy foggalma sincs,hogy előtte lévő órán miket gyakoroltunk...tőlem kérdezi meg. igyl ehet haladni bármit is?? persze nem panaszkodom,az ezelőtti helyemen csak elengedtek a lóval és csináld amit akarsz,de ott nem is kellett súlyos pénzeket kidobnom az ablakon.
2012. aug. 16. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképp szólnék neki. Legrosszabb esetben azt mondja, hogy a "jól működő" lóra most valamiért nem ülhetsz (mondjuk kell a kezdőknek vagy ilyesmi), de valószínűleg tolerálni fogja a kérésedet, és engedi, hogy szárkezelést vagy más feladatokat gyakoroljatok.
2012. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!