Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az a ló mindig ott van?

Az a ló mindig ott van?

Figyelt kérdés
Voltam pár nappal ezelőtt a Nyíregyházi Állatparkban és volt valami amit elég felháborítónak találtam.Volt egy ló 1 nagyon kis helyen,étel sehol,a vízen látszott,hogy hetekig vagy hónapokig nem cserélték,a ló idegesen futott össze-vissza azon a kis helyen.Ez a ló ott szokott lenni vagy valamiért oda tették 1 időre?Gondoltam rá,hogy valahogy felidegesítették a látogatók és azért tették oda,hogy egy kicsit lenyugodjon,de ebben meg azt nem értem,hogy amilyen kicsi helye volt távol se tud menni nagyon az emberektől,így meg csak még rosszabb neki és ha már oda teszik a lovat(ha egyáltalán ezért tették oda és nem mindennap ott van),akkor miért nem adnak neki friss vizet és,akkor nem a pár héttel/hónapokkal ezelőttit kéne innia(ott voltam 1 ideig,de inni se láttam,de nem is csodálom),lehet,hogy a kaját már megette és ezért nem láttam kaját sehol,de szerintem azt sem adtak neki,simán kinézzem belőlük a víz után...Most már csak azt akarom tudni,hogy szegényt mindig ott tartják vagy nem?

2012. aug. 18. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de írnék nekik panasz levelet ha lehet és ha lennének róla képeim azokat is küldeném és mondanám nekik,hogyha nem tudnak normálisan gondozni egy állatot,akkor inkább vigyék menhelyre(nem vágóhídra hanem menhelyre!Külön kihangsúlyozva...)Lehet,hogy el kellett különíteni a többi állatól,ha egyáltalán máshol tartották,hogy ne lökje fel őket idegesen futva,de nem elfogadható,hogy olyan helyre tették,ahol nem tud elbújni vagy távolabb menni az emberektől és még gondozni se gondozzák rendesen azon a kis helyen
2012. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom. Én is voltam Nyíregyházán az állatparkban de csak 3 vagy 4 Haflingi kislovat láttam, meg egy shetlandi pónit asszem . Kaja: Nem mindig van ló előtt kaja normál esetben ha karámban van. Van előtte reggel, délben és este. Amúgy nincs. Délben is csak széna vagy lucerna ami kb. 15 max. 30 percig tart. Víz: Nem lehet, hogy csak az itatója volt mocskos? Ilyen nagy létesítmények ellenőrizve vannak folyamatosan. Meg kell felelni a szabályzatban előírtaknak. Ez az Állatpark pedig nem az a fajta sufni hely ahol ilyen tartás mód amit te leírtál megengedett lenne.
2012. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy lószakértő,de ez nem shetlandi póni volt kinézetre semmiképp és nem hiszem,hogy Haflingi kisló lett volna,mert úgy tudom,abból nincs hófehér színű (bocs ha tévedek tényleg nem értek annyira ehhez).A víz tetején valami sűrű zöldnyálkás cucc volt(szinte tele volt vele,csak kis részen látszott a víz).Engem lipicai lóra emlékeztetett,de nem biztos,hogy az
2012. aug. 18. 17:39
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a többi állattartásával semmi bajom se volt,főképp ezért voltam ledöbbenve a ló miatt
2012. aug. 18. 17:41
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem volt semmi kis hely ahova elbújhat csak 1 kis tetőt emeltek a kerítés mellett(gondolom eső ellen),szal teljesen át lehetett látni a helyett
2012. aug. 18. 17:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Elmész oda, és lefényképezed nekem? Kíváncsi lennék az egészre, meg a fajtájára is!
2012. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy én nem tudok oda eljutni egyedül,de a szüleim meg biztos nem egyeznének bele,hogy visszamenjünk,merthogy nem rég láttuk ugye és 1 ló miatt biztos nem mennének
2012. aug. 18. 18:42
 8/15 anonim ***** válasza:
A folyadék veszteséget ránézésre is meglehet állapítani egy lovon ha már súlyos. Mindezt abból, hogy ilyen esetben be van esve a horpasza. A nyelvének rózsaszínűnek kell lennie, kiszáradás esetén meglehet, hogy elszíneződik.
2012. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szia!


Az egy fehér welsh póni


[link]


én minden évben elmegyek az állatparkba Nyh-ra. Sokszor vannak különzárva lovak, és mindenki tudja, hogy csak a nagy barna hidegvérű kancához lehet közel menni, amelyik a parasztudvarban van, mert a többi idegbeteg, különösen a welsh pónik. Meg vannak zavarodva, biztos, hogy a nem megfelelő tartás miatt. Én már láttam úgy is bezárva, hogy nem is volt vize!! Egyedül, távol a többiektől, én is nagyon sajnáltam.

2012. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Állítólag szoktak tartani ilyen helyeken ellenőrzéseket,de azt nem értem,hogy akkor miért nem veszik el a lovakat?Mondjuk lehet,hogy előre bejelentik,hogy érkezni fognak,de úgy tudom nem jelentik be ezeket,végül is akkor simán átviszik a lovakat 1 jobb helyre,hogy ne vegyék el tőlük miközben undorító módon tartják az állatott amikor nem ellenőrzik őket.Ilyenkor mit lehetne tenni,hogy a lovakat kimentsék erről a helyről és menhelyre kerüljenek?De úgy,hogy az állatkertet meglepetésszerűen érje a dolog és ne küldje őket vágóhídra,hogy ne büntessék meg őket?
2012. aug. 19. 09:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!