Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most ez akkor hogy is van?

Most ez akkor hogy is van?

Figyelt kérdés
Nyergelésnél az 1.és a 2.felrántószíjba csatoltam a hevedert de mondták hogy az 1- és a 3.ba tegyem.Aztán mentem 1 hét múlva utána 1-3-ba tettem de azt mondták hogy az 1-2-be kell tenni.Akkor most melyikbe?
2012. aug. 28. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyeregtől is és szokástól is függ. Van aki az első 2 felrántószíjba, van aki az első és 3. felrántószíjba csatol. De találkoztam már olyannal is, hogy a nyereg felfekvését úgymond "szabályozzák be" azzal, hogy melyik felrántószíjba csatolják a hevedert, mert némelyik nyeregnél túl közel vannak egymáshoz a felrántószíjak, és ha 1.-2.-ba csatolod a hevedert, akkor nagyon hülyén áll a nyereg, de ha az 1.-3.-ba, akkor jó. Fix hevedernél pedig, aminél a csatok is fixen állnak, általában túl bő lenne az 1.-3.-ba csatolás, akkor az 1.-2.-ba csatolnak.

De mondom ez általában megszokás és nyereg kérdése. Én voltam olyan helyen segíteni, ahol minden második nyeregben az első két felrántószíjba csatoltuk a hevedert, a többiben az elsőbe és a harmadikba. Mert úgy feküdt fel jól.

2012. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 1-3ba szoktam csatolni, de tényleg felfekvés függő.
2012. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában 1,3-ba kell csatolni. A lótól és a nyeregtől is függ, hogy kell-e ezen variálni. Így csatolástól függően lehet egy kicsit előrébb vagy hátrébb helyezni a nyerget, úgy hogy a heveder a megfelelő helyen marad.
2012. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!