Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet egy lovat szárra...

Hogyan lehet egy lovat szárra lovagolni ill mik azok a félfelvételek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyszárral inkáb a western stílusban lovagolni, viszont én akkor szoktam, mikor mondjuk letörlök magamról valamit kifújom az orrom ilyesmik..

2Amikor csak az egyik kezeddel mész előrréb, hogyha kör alakú a pálya jobban tudd irányítani.

2012. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első, a kérdésben nem volt szó arról, hogy " egy szárral lovagolni". Vagy velem van a hiba? Nem tudok olvasni a sorok között?:)
2012. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Félfelvétel, külső szár megtart, belsővel "játszol" , hasznos lehet ha fel akarod hívni valamire a ló figyelmét (pl ugrások, cavaletti előtt)
2012. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szárra lovagolni félfelvételekkel tudod. Félfelvételnél a külső szárat megtartod, a belsőt pedig finoman húzod engeded. Ezzel szépen le lehet szedni a "csillagvizsgló" ló fejét, de figyelem felkeltésre is jó.
2012. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából csizmára igazodik szárra egy ló. Kell egy megfelelő lendület,folyamatosan zárnia kell a csizmának,így dolgozni fog a hátuljával,belép maga alá és összetolódik.Ilyenkor a hátuljára veszi a súlyt és van tolóerő,nem a lovas kezében fekszik. Miközben folyamatosan lovagolod előre ,elől a szárakat megtartod és így ,mint már mondtam hozzátolódik a kezedhez. Puha lovaknál elég ennyi és felkínálnak egy stabil keretet ,támaszkodást. Vannak merevebb ,feszesebb lovak.A technika itt is ugyanaz ,csak itt valszeg határozottabban meg kell tartani a szárakat,külső szár megtart (azon kell támaszkodnia és azzal fordítod) belső lazítgat,hajlít a térded felé , belső csizma tolja ki a külső szárhoz. Félfelvételeket úgynevezett felvevő szársegítséggel tudjuk alkalmazni.Megtart egy pillanatra és rögtön oda is enged a szár.De ezt többször egymás után,ezzel felhívod a ló figyelmét,átmozdítod a zablát. Visszatérve a támaszkodásra,ha feszeng egy ló akkor soha nem felfelé emeld a kezed,hanem lefele a térded felé,ilyenkor úgy kell viselkednie a kéznek,mint egy kikötőszárnak.Aztán ha már felkínálja a ló a keretet összeteszed a marja felett a kezed egymás mellé.
2012. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el alaposan a félfelvételekhez, és még véletlenül se hallgass az itt válaszolókra, hiába a segítőkészség, ha tudatlansággal párosul.

2012. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó:mintha én nem ezeket írtam volna le nagy vonalakban....
2012. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Leginkább az első válaszolókra gondoltam, de nálad is ki lehet egészíteni annyival, hogy a félfelvételnél a szár, csizma, derék együtt hat.
2012. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést Docens prof úr/hölgy .Ez valóban kimaradt,de szerencsére megakadályoztad a világvégét azzal, hogy leírtad.Köszönöm!
2012. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!