Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hajtsam? Mit csináljak...

Hogyan hajtsam? Mit csináljak még vele?

Figyelt kérdés
A lovardában van egy nagyon nagyon lusta iskolaló akit mindig én kapok "mert nekem már magasabb szintű ló kell" az oktatóm szerint.Van pálcám,az oktató mondta hogy elöl hátul üssem és még csak nem is ügetett.Na jó,akkor ütöttem meg a szár végével is csapkodtam nem ment.Ekkor már olyan ideges lett az oktató hogy mondta hogy minden erőmből rúgjam,üssem és épp hogy elindult ügetésbe.Vágtázni meg ugratni nem tudtunk mert ha az oktató is hajtaná ostorral akkor visszafordul mert fél tőle.Azt mondta CSAK ezen a lovon fogok lovagolni,mert a többi kezdőknek való.Mit csináljak vele hogy végre egy kicsit menjen?
2012. aug. 28. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk us volt egy ilyen ló. Az edzőm azt csinálta, hogy befogatta kocsiba egy "szorgosabb" lóval.

Egyébként milyen fajta?

2012. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
magyar sportló herélt és még csak 6éves,amúgy felnőttek sem tudnak vele pálca meg sarkantyú nélkül mit kezdeni vele.Bár a sarkantyúra sem reagál annyira de én azt nem vehetek
2012. aug. 28. 22:44
 3/12 A kérdező kommentje:
nincs a lovardában kocsi és a ló sincs bekocsizva
2012. aug. 28. 22:45
 4/12 anonim ***** válasza:
elég éérdekes oktatód van.. o.O osztályban nem próbáltátok?? nálunk úgy szokott lenni hogy a hátsó ló mindig megy az első után.. tudom hogy hosszú távon nem megoldás.. de hátha..
2012. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy csak lépésben megy az elötte lévő ló után.Ma az volt hogy elöttem vágtázott a másik ló én meg csak sétálni tudtam vele :/
2012. aug. 28. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
A pálca,sarkantyú köztudott,hogy nem előrehajtás céljából van,hanem a segítségek pontosítására.Az ,hogy meg a szárral csapkodod a nyakát minősíthetetlen. Megáll az eszem,mostanság ,milyen emberek oktatnak,gondolom azt sem magyarázta el,melyik jármódban,hogyan kell hajtani a lovat,csak ütteti,rugdostatja páros lábbal azt csodát vár egy betompult lótól. Lépésben a következő képen lovagold előre,amikor a bal első válla előremegy ,a jobb csizmával zársz,amikor a jobb válla megy előre akkor pedig a bal csizmát zárod oda.Ügetésben a külső csizma hajt,csakúgy,mint vágtában. Ha páros lábbal adod a segítséget,meg csak "rugdosod" összezavarodik és leblokkolódik,még úgysem fog elindulni. Vannak különböző gyakorlatok amik fokozzák az előremenési kedvet,de egy ilyen visszatartó,gondolom már agyonrángatott iskolaló esetében mit sem érnek. Én már eljutottam arra a szintre,hogy sajnálom az iskolalovakat.
2012. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran megy az a ló terepre? Lehet atom befásult szegény állat. Ha csak ütögeted, meg sarkantyúval van rugdosva még jobban betompul.

Terepen is kéne vele dolgozni, kint jobb kedve van menni.

2012. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x) ***** válasza:
100%
Erre tényleg az a legjobb szó hogy minősíthetetlen. Az oktatód egy igazi f@szfej. Ha állandóan ütlegelsz egy lovat azzal csak azt erősíted benne hogy bármit csinál az nem jó. Mégis hogy lehet ennyi esze valakinek? Annak a lónak az egyetlen problémája hogy olyanok lovagolják olyan edzővel mint te. Át kéne lovagolni normálisan, nem ütlegelni össze-vissza. A pálca nem azért van. Annak a lónak annyi kéne hogy ne körbe-körbe kelljen mennie egész nap. Annyi lenne az egész hogy az oktatód ha már ekkora lovasember nem rádtukmálja hogy "jajj hát ez egy nagyon jó ló, magasabb szintű" hanem ráül és szépen kiviszi terepre és átlovagolja pozitív megerősítéssel. Ingerekben gazdag környezetre van szüksége sok-sok terepre, hogy legyen is kedve menni. Az a ló nem a rabszolgád b@zdmeg. Egy lóval együtt kell dolgozni nem ellene. Meg mi az hogy FÉL az ostortól?! Gondolom azzal is mindig csak ütötték szerencsétlent... szerintem ha normális lovas tapasztalatot akarsz sürgősen keress egy olyan oktatót aki ért is a lovakhoz és nem erőszakkal akarja megtörni őket. Mert ennek az lesz a vége hogy a lónak egyszer elege lesz, szépen lerak téged, még rúg rajtad kettőt mert megérdemled. Te mész a sürgősségire a lovat meg adhatjátok vágóra mert az oktatódnak nem volt fél órája naponta hogy megemelje a seggét és egy kis szeretetet is kapjon a ló.
2012. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hol lovagolsz? Amúgy nekem is egy ilyen lovam van. Évek munkája volt mire visszahoztam normálisba. Egy iskolaló sose fog jobban menni, mivel ahány lovas annyi rossz szokás. Itt nem veled van a baj,hanem az oktatóddal. A pálcázás jó dolog, de azzal is be lehet fásítani a lovat. Pláne, hogy ha jó sokszor izomból rásóznak a ló farára akkor ott véraláfutás alakulhat ki. Ha a fara meg a nyaka érzéketlen akkor próbáld meg a hasa alját megcélozni hosszú pálcával. Vagy rögtön csizma mögé akkor amikor a segítséget adod. A hasa alja a lónak érzékenyebb így összeszedheti magát. Én kimennék vele terepre, mert a szerencsétlen nagyon be van fásulva. Lehet, hogy egy terep után jobban menne.
2012. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lóerő: Az, hogy hogy adod a segítséget az nem így működik. Mindenhol úgy hajtják a lovat ahogy a lovat kiképezték rá. Ha így lett kiképezve nem fog a felemás segítségre vagy a külső lábra jobban menni.
2012. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!