Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki, mennyi idő után került le...

Ki, mennyi idő után került le a futószárról?

Figyelt kérdés

Már túl vagyok 6 vagy 7 lovagló leckén, és még mindig száron vagyok. A barátnőm nem rég kapott kedvet a lovagláshoz, de őt már a harmadik óra végén levették a szárról, és mehet önállóan.


Hogy lehet, hogy ő, ilyen hamar ráérzett? Neki a második alkalommal ment az ügetés, én meg még mindig pattogok néha, mint a bolha.

Egyikünknek sincs lovas múltja. Egy kicsit zavar, hogy ő ennyivel jobb mint én. Vagy tényleg ilyen béna vagyok?


2012. aug. 29. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Ott kezdődik a dolog, hogy ez nem így megy. Hanem úgy, hogy, kell egy biztos ülés. Én addig voltam futószáron amíg elengedett kézzel nem tudtam vágtázni. Hónapok voltak. DE jó volt, mert ha megijed a ló és beugrik vágtába agy kiugrik oldalra hirtelen akkor nem esek le róla, hanem ki tudom ülni. Az oktatód felelőtlen ha 3 lovagló óra után leengedi bnődet.
2012. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 x) ***** válasza:
Az hogy mikor vesznek le futószárról semmit nem jelent. Jobb helyeken addig vagy futószáron amíg mindhárom jármódban biztos nem lesz az ülésed. Inkább örülj neki hogy futószáron mehetsz. A legjobb lovasoknak is vissza kell menniük néha futószárra, egy kis ülésjavítás, egyensúlygyakorlatok, láb/kezek helyzetének gyakorlása, meg alapvetően jó ha a különböző technikákat gyakorlod futószáron, hogy ne kelljen közben a ló irányításával bajlódni. Szerintem felelőtlenség volt a barátnődet levenni futószárról.
2012. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem érzett rá,csak valószínűleg ez az oktató is hízott libáért kapta a képesítését. Lesznek még ott komoly gondok.


Te meg másokkal akarsz versengeni? Jobb ,mint te? Te ezeket nézed,hogy ki milyen szinten van hozzád képest, akkor már régen rossz. Valószínű,nem vagy béna csak te normális oktatásban részesülsz a barátnőddel szemben,nem ilyen kutyavacsorája alapon tanít/tanítanak. A rendes út végigjárásához meg több idő kell.

2012. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem hízott libára megy, mert a barátnőm ugyan annyit fizet mint én.


Láttam mit csinál a barátnőm száron. Én hetek óta próbálom az ügetést, ő meg gyönyörűen emelkedik.


Tegnap pl megkérdezte, hogy kipróbálhatja e a vágtát. Addig erősködött, míg szárra rakták és egy kis bénázás után már úgy ment mint az egyik srác aki egy éve lovagol.


Simán tud úgy ügetni, hogy nem fogja a szárat, vagy kilép a kengyelből.


Múlt héten a Nemzeti Lovardában voltunk, és száron kezdtük, mikor is az edző megkérdezte tőle, hogy miért szárra jött, mikor tud lovagolni?


Azt mondták az ottani edzők, hogy úgy lovagol mint aki több éves lovas múlttal pár év után újra kezdte. A tartásával van némi gond, de tapasztalt edzők ajnározták, hogy milyen ügyes...


Kicsit idegesít, hogy én még felszállni sem tudok, és csak szenvednek velem az edzők.

2012. aug. 29. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Na szövegértés fail. Nem azt mondtam,hogy hízott libára megy,hanem,hogy hízott libáért KAPTA a képesítését. Semmi köze ennek ahhoz,hogy mennyit fizettek neki.
2012. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyébként egy edzőnk van, a barátnőm ugyan azt az oktatást kapta amit én. Semmivel sem kap eltérő utasításokat. Csak ha neki azt mondják álljon fel a kengyelbe és tárja ki a karjait és ollózzon, akkor ő két próbálkozás után végig megy 2-3 kört állva, ollózva.


Én meg állandóan potyogok vissza a nyeregbe ha ezt kell csinálni.


Meg van ez a bemelegítés mikor előre kell hajolni a ló nyakát átölelni, majd hátra hajolni a fenekéhez. Na azt egyáltalán nem merem.

Félek, hogy leesek.

2012. aug. 29. 14:52
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, észre vettem, hogy rosszul értelmeztem, bocs :)
2012. aug. 29. 14:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugi!Lassan járj tovább érsz!:)Amúgy meg te szerintem pár év múlva jobb Lovas leszel mint ő!A lovaglás nem abból áll hogy felpattansz a hátára azt gyá!Hanem kel egyensúly érzék is !Ne félj hamar be fogod hozni!:)
2012. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ne félj nem vagy egyedül : / anno énis egyik bnőmmel kezdtem lovagolni... azóta eltelt kb 3év én még most is FUTÓSZÁRON lovaglók, bnőm meg már nem is tudom hány versenyen volt meg hány cm-eket ugrott. általában mindig együtt mentünk ki ha ő lovagolt én is. szóval teljesen lelki beteg voltam h neki miért megy így nekem miért nem?:| aztán ez az érzés akkor múlt el amikor elmentünk egyik ismerősömhöz lovagolni, 2 nagyon nyugodt lóval kimehettünk terepre én viszonylag jól elboldogultam tudtam irányítani vágtázni, ügetni viszont bnőm egész végig ott bénázott. mármint a lovat nem tudta rendesen irányítani bevitte őt a bokorba meg elindult vágtába magától. persze ezt tetőzi h folyamatosan pálcázta meg rugdosta aztán meg a lóra fogta mert h nincs rendesen belovagolva meg ilyenek. megkértem h cseréljünk lovat, nekem nagyon szépen ment semmi baj nem volt vele. és akkor rájöttem h bnőm hiába ugrott már 110cm meg hiába volt már 110 versenyen, ha egy egyszerű loval jobban boldogul az aki 3éve futószáron van akkor mit akar ő a nagy lovas tudásával. mellesleg hozzá tenném h az volt életem első terepe és vágtája szabadon. ; ) szóval nyugi hidd el pár év múlva te sokkal jobb lovas leszel nála és akkor majd vissza gondolsz h "aa de jó h az oktatóm anno nem engedett egyedül menni" igaz én még most is futószáron vagyok hiába tudok vágtázni a loval meg hiába tudom irányira, ha az ülésem maga a borzalom és az egyensúly érzékemről meg ne is beszéljünk... DE MÁR NEM VAGYOK LELKI BETEG EMIATT, MERT TUDOM H MEGÉRI ÉS H SOKKAL JOBB LOVAS LESZ BELELEM MINT AZOKBÓL AKIK HAMARABB RÁÉREZTEK A LOVAGLÁSRA ÉS HAMAR ELENGEDTÉK ŐKET SZABADON (:
2012. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
86%

Szia, első sorban ne irigykedj ha valaki tehetségesebb nálad. Én már közel 30 éve lovagoltatok, a barátnőd szimplán tehetséges ennyi. Nekem is voltak olyan tanítványaim, akiket pár óra után szabadon engedtem, mert kifogástalanul lovagoltak. Közülük nem egy nemzetközi versenyeket nyert.

Gondolom az edző nem hülye. Ez abból is látszik, hogy téged aki bizonytalan vagy nem enged szabadon.

Ne idegeskedj azon, hogy a barátnőd jobb. Úgy szűrtem le a szavaidból, hogy együtt jártok lovagolni. Ha elfogadsz egy tanácsot akkor külön napokon vagy más időpontban mentek ezentúl. Mert ha úgy vagytok hogy te rálátsz a barátnődre akkor nem fogsz tudni koncentrálni a saját edzéstervedre.


Az én kezem alatt is voltak így lányok. Az egyik seperc alatt összhangba került a lóval, az egyensúlyát is megtalálta, a másik lány pedig hosszú hosszú hónapokig száron volt, a legalapvetőbb gyakorlatokat sem tudta megcsinálni. Ők együtt voltak mindig.

A tehetségesebb lány külön karámban lovagolt az osztályával, a másikkal pedig én foglalkoztam egy másik karámban.

Így látták egymást. A lány akivel én foglalkoztam folyamatosan a barátnőjét nézte és nem tudott koncentrálni. Így átraktam a mi óránkat egy másik napra, amikor csak önmagára és a lóra figyelt, és semmi nem vonhatta el a figyelmét. Nagyon hamar felzárkózott. Most már együtt tudnak lovagolni, sőt egy egyhetes lovas túrán is részt vettek a nyáron.


Nem feltétlenül igaz, hogy te jobb leszel nála, vagy ő rosszabb lesz nálad. Csak veled másként kell foglalkozni, mint ővele. Míg neki csak kisebb hibái lehetnek, neked alapjaiban van gondod a lovaglással. Legalábbis így szűrtem le. A legrosszabb, hogy félsz. Ne félj! Az idegességed átragad a lóra és ő sem úgy fog viselkedni ahogy elvárnák, aztán az ő idegessége téged kezd zavarni... és így tovább, ez egy ördögi kör.

2012. aug. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!