Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha egyik oktatóm...

Mit csináljak ha egyik oktatóm engedi, hogy egyedül menjek terepre a másik viszont nem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát... Én a helyedben arra az oktatóra hallgatnék, amelyik azt mondja, hogy még ne menj! Biztosan van rá oka.
2012. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egyik edzőmmel 110cm-t ugratok a másikkal viszont még csak 50 cm-t. Meg van az oka, más is a stílusuk. Engem nem zavar. Egyik helyen kiengednek terepre engem is, a másikon nem. A lovak nem alkalmasak rá. Ez se zavar. Igazából van saját lovam, úgyhogy nem azért fizetek, hogy pacizgassak, hanem hogy újat tanítsanak.
2012. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én saját lóval mennék. Egy nagyon biztonságos ló. Az az edző aki nem enged ki az nem engem félt hanem magát. Mi lesz vele, ha én leesek és ő kiengedett. A másik azt mondja, hogyha leesek akkor majd visszaszállok, ha nem birok visszaülni egyéb okok miatt akkor szóljak telón, hogy jön-e a ló haza aztán értem jön ha jön ha nem. De amúgy se mennék messzire. Bnőm is jön biciklivel amúgy is. Na mindegy. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 30. 08:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha saját lovad van, akkor nem szabhatják meg neked h kimenj egyedül vagy ne.



Énis mentem már sokszor ki egyedül és nem szólt senki....

2012. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

EGYEDÜL SOHA NE MENJ KI. MINDIG TÁRSSAL MENJ KI. Tapasztalat.

Egyszer én is egyedül mentem ki, a lovam megijedt, leestem. A ló elrohant...persze az istállóba ment szerencsére.

Attól a naptól kezdve csak másik társammal megyek ki.

2012. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még nem vagy 18 vagy nincs biztos lovastudásod ne menj egyedül terepre. Viszont, ha a tudományod engedi, akkor csoportosan mehetnél.

Ha elmúltál 18 akkor saját felelősségre azt csinálsz, amit akarsz a lovaddal. Én egyedül járok már rég óta terepre. Mindig legyen nálad mobil és mindig mondd meg valakinek, hogy merre mész meg kb menny időre. Ennyi.

2012. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy biztos lovastudás?
2012. aug. 30. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Kengyel nélkül és kengyellel is biztos az ülésed mindhárom jármódban, ki tudsz ülni egy lightosabb bakolást, fenn maradsz egy 50 cm-es ugrásnál, mentálisan is rendben vagy, nem pánikolsz be, ha mondjuk megindul a ló, ha idegesebb akkor is elbírsz a lóval, magabiztosan irányítod.
2012. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
115 cm-ert ugrottunk múltkor, de még megyünk fentebb. Ültem már ugrálós lovon, szóval igen ki tudom ülni. Kengyel nélkül xD hogyne tudnék lovagolni. Szőrén háttal vágtázok. :D Szóval szerintem biztos a tudásom. :)
2012. aug. 31. 14:02
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah, és mentálisan rendben vagyunk.
2012. aug. 31. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!