Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam kirúg és szüken veszi...

A lovam kirúg és szüken veszi be a kanyarokat mit csináljak?

Figyelt kérdés
12 éves koromba keztem el tanítani és most 13 vagyok. Már nagyon jól ment minden, versenyre készülök és pont most kezni ezt csinálni pedig hibátlanul ment.
2012. aug. 31. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Kirúg? mikor rúg ki? Hogy rúg ki?

Kanyarban hajlítsd meg és belső csizmával ki kell tolni. Ha normálisan van belovagolva akkor erre kimegy. Amúgy hajlítások végig lovaglások közbe, mert lehet, hogy olyan szintig fokozódott a feszessége, hogy lecsapja a kanyart.

2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen versenyre készültök? Milyen szakág? Milyen feladatnak a gyakorlása közben rúg ki? Milyen jármódban csinálja ezeket?

Ha túl szűken veszi az íveket, legyen ott a belső csizma, és legyen sokkal kevesebb a belső szár.

2012. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Amugy dijlovagló versenyre megyek. Nem veszem szűken a kanyart. Nagyon jól tanítottam a lovamat ezt is csak kb 2-3 napja csinálja eddig semi baja semvolt. Amikor ugratok vele ( mert az is szoktam ) akkor nem csinál semit.
2012. aug. 31. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Díjló kirúg?? Ez bizony elég komoly probléma... mire rúg, a csizmára? Vagy mire?

Lovagolj edzővel.

2012. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit magyarázhatnál konkrétabban is ,mert megint csak le lesz hülyézve mindenki ,aki válaszol a kérdésre.


Kérdés mennyire lehet kitolni a csizmával,mennyire reagál finoman az oldala. Csak azért ,mert úgy célszerű csinálni,hogy belső szár állítja,belső csizma,hevederen hajlít, kitolja a sarkokba,léptet a külső kézhez,külső szárral vezeted az íven ,lezárod a vállát. Külső csizmával ,meg letámasztod,hogy ne dobja/csapja el a farát a fordulóban .Azt,hogy rúg esetlegesen azt is jelentheti esetlegesen,hogy kivonja magát a segítségadások alól ,mondani sem kell ez mit von maga után egy díjlovas versenyen.

2012. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Amugy a lovam nagyon inteligens elég neki ha mondom hogy ügetés, vágta megállás, tökéletesen engedelmeskedik ami el is várt tőle mert sokat tanítottam.Mostanára már megoldottam a gondot.De azért köszönöm a segítséget.
2012. aug. 31. 21:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Mire rúg ki basszus. Ezt még nem írtad...
2012. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ahogy ráveszem hogy kanyarodjon pl barra akor a kanyarnál vagy kirúg a hátsó lábaival vagy olyan (inkab ugy irom hogy )laposan, dölten veszi be a kanyart hogy félek hogy eldőlün és rámesik.
2012. szept. 1. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!