Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan készüljön fel?

Hogyan készüljön fel?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem lenne, hogy egy gyerek , (nem lesz senkinek lova, csak úgy kérdem) akinek megengedték a szülei, hogy legyen otthon egy pónija, meg egy lova, hogyan készüljön fel a lóra? Mit kéne vegyen? Mit kéne beszerezzen? Hogyan az istállót, a legelőt? A terület olyan, hogy 2 db 25x18m kb. Tehát hogyan? Tegyük fel, hogy van sok lovas bnője akinek van lova, és segítene neki. A beszerzésen úgy értem, hogy szalma, abrak. Az építésen: a legelő körülményeit, a box körülményeit, tehát az egész mindent, hogy a ló érkezése előtt. Hogy csoportokra osztva kérlek írjátok le légy szí'. 1. Lovasfelszerelés(pl. nyereg) 2. Istállófelszerelés (pl. lótakaró, ápolócuccok) És a másik, az állatorvosi költségek. Mégegyszer mondom, ez valóban nem történik meg :) Csak feltéve :) És kérlek, normálisan válaszoljatok, semmi kitérés, persze ha nem kioktatás, belekötés, mindent lehet! Egyéni gondok, tapasztalatok, minden! A kérdést inkább lótartók figyelmébe ajánlom :)) Köszönöm! :)
2012. aug. 31. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
25x18m az kegyetlenül kicsi, így tehát sehogy.
2012. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Figyelj , nem akarok veszekedni, meg megbántani, de írtamb hogy kioktatást nem kérek köszönöm, a másik, hogy nem fog ez megtörténni. De a másik az, hogy egy csomó hely van még, ahol lehet tartani a lovakat. Ez az első. A másik helyen 35x48m-es. :) A harmadik 60x50m-es, 4 részre osztva, tehát mindegyik 60x50m-es. de ott van még a 2őn kívül 5 ló, tehát nem bizti hogy összeszoknának-e. A negyedik lehetőség a bértartás, de azt nem szívesen, bár az könnyebb.
2012. aug. 31. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Okés, te tudod :) Csak ha nem fog megtörténni és ez egy kitalált történet akkor nem értem a kérdés lényegét se :S

De akkor bocsi hogy zavartalak. :)

2012. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na jo valamikor befog következni, mert valóban megengedték, csak segítseget kérek szépen. Csak egy gyerek vagyok, szóval nem vagyok tisztában az olyan árakkal, mint a box építésének ára. És amúgy nem zavarsz. :) Most biztos azt gondolod, hogy minek nekem ló, ha ezeket nem tudom. Tudom én, csak nem vagyok biztos benne, de ha ajánlanál egy jo oldalt, ahol vannak tapasztalatok, tanácsok elso lóval kapcsolatban, akkor köszönöm szépen :)
2012. aug. 31. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Facebook-on benne vagy a "Lovas" nevű csoportban? :) Ott több mint 6000 tag van, biztosan tudnak neked segíteni! :) Ha nem vagy benne akkor csatlakozz :D
2012. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És amúgy komolyan gondolom. Tehát nem az a kis taknyos kislány vagyok, aki bulikba jar, sminkeli magát, ha mosogatórongyot kell fognia, nem azt mondja, hogy én ezt meg nem fogom, ha összeugrálják a menhelyen a sáros vizes kutyák, nem nyávog. Tehát én ilyen "gyerekként is felnőtt" féle vagyok. Nagyon szeretem a természetet, semmiért nem nyávogok. Tudom,. olvasgatjátok az idegesítő kérdéseket, hogy mikor lesz lovam, hogy hogy győzzem meg ezt meg azt, hogy vegyem rá egy saját lóra. Ezek a 13 eves lányok, akiknek van valamilyen fellángolásuk. De én tudom tényleg, hogy mennyi energia, pénz, idő, macera! Én nagyon is komolyan gondolom! 1000x végig gondoltam már, hogy mégsem lesz lovam, de a végén mindig arra jutottam, hogy lesz, igenis komolyan gondolom. Én nagyon nagy állatbatát vagyok (maradjunk abban, hogy bőgök, ha meghal egy hangya.) és ezáltal soha, de soha nem küldenék egy lovat sem vágóhídra, és nem adnám el. A másik az, hogy tudom, ha megbetegszik,
2012. aug. 31. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!