Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek így megéri?

Szerintetek így megéri?

Figyelt kérdés
Nos,majd szeretnék egy lovat már több éve ezzel foglalkozom.Még ugyan "gyerek" vagyok.Nemsoká ballagom és egy lovat fogok kérni az egész családtól a felszereléseket használtan fogom megvenni.Van egy hely ahol 30.000 ft/hó és diákmunkával megszeretném keresni legalább a felét hogy apáék ne a fenekem alá tegyenek mindent!Milyen otthoni diákmunka lehetőség van?

2012. aug. 31. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
gyöngyfűzés
2012. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
komoly válaszokat
2012. aug. 31. 22:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Diákmunkával tudsz pénzt keresni ha elmúltál 15, igaz, nem sokat, általában a minimális órabérrel alkalmaznak, és elég sokat kell dolgozni ahhoz, hogy kapj is értelmes fizetést. Otthon ülve nem nagyon fogsz pénzt keresni, maximum ha eladod a cuccaid amik már nem kellenek, de ez nem állandó jövedelem amiből tudnád fedezni a bértartást. Karkötőcsomózással meg egyéb ilyen kreatív dolgokkal tudsz kereskedni, ha értesz hozzá, de nem tudom mennyire van erre igény, illetve ez sem jelent túl sok pénzt.
2012. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
ezzel az a baj, hogy ha tanulás mellett még dolgozol is, akkor lehet, hogy lesz pénzed a lóra, csak időd nem. a szünetek meg a hétvégék meg ugye kevesek... sajnálom, de felnőtt fejjel, úgy, hogy nem kell iskolába járni, így is igen nehéz kigazdálkodni a bértartás árát (és egyéb költségeket, pl. kijutás a lovardába, folyamatos felszerelés frissítés, patkolás, doki). azért szurkolok!
2012. szept. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

De a 30E ft-ba benne van a kovács és a doki meg a kaja és minden nap legelőre van kitéve.A vonat pont az istálló mellett tesz le és bérletet vennék.Nem csak hétvgéken mennék ki hanem hétköznap délután amikor nincs dolgom.

2012. szept. 1. 08:04
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez milyen hely? 30 ba benne van minden,még az orvos is? Megnézem én azt.Kimegy az orvos ,még nem csinált semmit csak ránézett szinte azt röpködnek a 10 ezrek. Mérlegeljünk,olyan emberek nem tudnak lovat tartani ,akiknek bejelentett állásuk,"rendes" havi fizetésük (mondjuk átlag 100-120 ezer) van. Szerinted diákmunkával te mennyit tudnál segíteni?Ez max úgy kivitelezhető ,ha a szüleidnek sok pénzük van,szép ,hogy akarsz segíteni,de amennyi pénzt adnak neked diákmunkára ,attól bezárhatna bármelyik lovarda.Azt meg nem tudom ki mondta neked ,hogy 30 rugóból kijön az egész mindenség (kovács ,állatorvos stb) de erről ne is álmodj.
2012. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az istálló tulaja mondta nekünk és az egy igen színvonalas hely és ott az orvos nagyon jó munkát végez mert most gyógyított meg egy megfázott lovat aki meg is halhatott volna merrt nem csak megfázott.A kovács szintén kitűnő munkát végez.
2012. szept. 1. 08:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet félreértetted, és maga a gyógyítás volt 30, az már reálisabb, De nekem állatorvos barátom önköltségen nem tudna 30ba beleférni, a bértartás mellé, és 25 alatt bértartást nem találsz...

Na mind1, most pl vehetsz pár hordót, szedhetsz gyümölcsöt és csinálhatsz cefrét.

2012. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem addig amíg nem kapsz lovat, meg ha van időd akkor közben is, mondjuk Dolgozhatnál abban a lovardában.

Például hétvégénként oktathatsz(csak kisebb dolgokat pédául gyerekséta,pónilovaglás(ha van),esetleg néha futószárazás...),vagy takaríthatod az istállót,ápolhatnád,etethetnéd a lovakat,és ezzel lehet hogy tudnál szerezni mondjuk havi 10.000 ft-ot.

Ezt az egészet tapasztalatból mondom,úgyhogy szerintem beválik :)

2012. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a 30.000ft nekem is nagyon gyanús, kizártnak tartom hogy ebbe minden benne lenne... Egyébként csinálhatnád azt, hogy a bértartás egy részét "ledolgozod", amikor ott vagy a lovadnál segítesz is, stb., és akkor hátha még kevesebbet kell fizetni. De ezt persze csak akkor lehet ha belemegy a lovarda is. :)

Ezt leszámítva suli mellett nem hiszem hogy lenne annyi időd hogy tanulj, dolgozz és lovazz is... Úgyhogy mindenképp a lovad környékén, lovas részlegen kéne találni valamit. :)

Vagy esetleg olyan munkát amit otthon számítógépnél tudsz végezni. Csak ezzel meg az a baj hogy sok ilyen átverős vagy, hogy dolgozol aztán a pénzt meg nem kapod meg úgyhogy jól át kell gondolni...

2012. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!