Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá anyát?

Hogyan vegyem rá anyát?

Figyelt kérdés
Már több éve lovagolok a barátnőmmel. Már régóta szeretnék egy lovat,de anya nem engedi. A barátnőmnek a szülei is szeretnének venni egy lovat.

2012. szept. 6. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol akarnád tartani?

Ha otthon, akkor vedd figyelembe, hogy a ló társas lény, szereti, ha legalább még egy ló van mellette!

A kajája alsó hangon 15 ezer Ft/hó (de te eteted, itatod, mozgatod!). Plusz időnként (legalább kéthavonta) a kovács, időnként az állatorvos.

A bértartás még ennél is drágább, kérdezd meg ott ahol lovagolsz, hogy mennyi lenne!

2012. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos, egy ló elég drága és nem csak a megvétele, hanem a tartása is. Hol tartanád otthon, vagy lovardában? A box bérlés egy hónapban borsos összeg ám! Nem tudom, hogy hány éves vagy és egyáltalán milyen a szüleid anyagi helyzete... Azért én drukkolok, hogy az álmod valóra váljon! :)
2012. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ha szertnél egy lovat akkor mutasd meg anyudnak mi a ló tartás pozítív oldala és hogy mennyire megérdemled (jó jegyek jó magaviselet otthon és a suliban) ha még így sem megy bele akkor ha nagy leszel szerzel magadnak mert akkor már csak a pénztárcád parancsol
2012. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van havi kb 100-120000 forintotok arra, hogy a lóra költsétek csak, és ha közbejön egy váratlan betegség, aminek a gyógyíttatása fél vagyonotokba kerül az is belefér?

A másik az idő. Ha lovardában akarjátok tartani, nagyon sokat kell ám vele lenni (napi 3-4 órát) hogy elfogadjon, de úgyis azt a lovászt fogja gazdájának tekintetni aki eteti, itatja, ápolja... Tényleg ezt szeretnéd?

2012. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg az árát,és a tartásához szükséges pénzt.Az biztosan jó pont lenne.
2012. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából a ló eltartásával van a gond és nem a megvételével.

Ha bértartásba megy, akkor alsóhangon havi 30-40 ezer és erre jön kéthavonta a kovács, oltások, féreghajtás. Ha baj van akkor az állatorvos csak azért elkér 5-10ezret, hogy egyáltalán kijön megnézni.

Ha otthon tartod, akkor kell nagyobb terület legelőnek, egy beálló, fedett széna és szemestakarmány tároló, meg a szomszédoktól jól messze egy trágyatároló (ami bizony elég hamar megtelik). Előre meg kell venned az éves takarmányt, ami nagyobb kiadást jelent (100 ezren felüli), viszont, ha havi szinten leosztod, akkor 25-35 ezer per hóra kijön. Magadnak kell kovácsot és állatorvost intézned. Na meg a ló társaslény, szóval egyedül nem nagyon érdemes tartani.


Szóval ha havi 40-50 ezret elő tudsz teremteni, akkor lehet lovad, de így drága, biztos azért nem lehet, mert nem engedhetitek meg magatoknak.

2012. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
-.- Irigy vagy mi? Hú de önző...Nekem sose kellett saját ló. Én tudom, hogy a szüleimnek nincs is rá pénze, de inkább veszek lovat a saját felelősségemre amikor el is tudom látni. Másrészt ha valami baja lesz akkor nekem olyan lelki ismeretfurdalásom lenne, hogy a szüleimnek kell rá százezreket költeni úgy, hogy lehet, hogy meg se gyógyul...De ezt 10-13 éves fejjel fel elhiszem, hogy nem tudod felfogni, de akkor meg fogadd el a felnőtt tanácsát. Ha meg több vagy mint 13 akkor meg fel kéne fognod ésszel, hogy egy ló nem gyerekjáték. A pénztárcát a mai világban igen megterheli egy ló tartása.
2012. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!