Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha angol stílusban tanultam...

Ha angol stílusban tanultam lovagolni és éveken keresztül abba lovagoltam akkor meg tudok tanulni western stílusban is lovagolni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze! Ez olyan, mint ha ezt kérdeznéd: "Ha eddig Németül tanultam, akkor meg fogok-e tanulni angolul is?"
2012. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát keverem is.

Csak mert talán a westernesek nem olyan sznobok mint az angol stílusban lovaglók és talán több a fiú.

2012. szept. 6. 18:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Jajj, ne azért akarj westernben lovagolni mert nem "sznobok". Az angolosok sem sznobok, csak normális társaságot kell kifogni! :-) Westernesek is között vannak nagy arcúak, nehogy azt hidd hogy a "tanyasi légkör" mindenhol olyan jó hangulatú ám.
2012. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek, westernben is van sznob...

Egyébként meg lehet, csak nehezebb jó helyet találni. Én angoloztam pár évig, aztán volt pár év wesco, de nem volt jó a csapat, így visszatértem angolra. Sok hibámat kellett kijavítani, de visszaszoktam :)

2012. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most akkor pasizni akarsz, vagy lovazni? :D

(mert én meg angolban lovagolok, pasi vagyok, ha jó csaj vagy, beszélhetünk. :D )

2012. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
kössz. az angolosok sznobok? nem hinném hogy van köze a sítílusodhoz annak hogy hogy/mit lovagolsz? azt sem értem miért szapulják egymást a díjlovasok és az díjugrók. én díjlovas vagyok és igenis van ugró barátnőm/barátom és nagyon szarul tud esni amikor a közös melegítőben az ugró bevág eléd majd a lova kétszer belerúg a tiédbe (mert olyan közel megy eléd) mert díjlovas vagy miközben nekem semmi bajom velük. és ugyan ez vonatkozik a westernesekre is. volt már díjlovas versenyem valami puccos ranch-on és nem egyszer anyáztak amikor feltettem a sarkantyúmat és nem egyszer pofáztak be hogy miért van ilyen közel a ló feje a szügyéhez. szaros előítéletek. ha angolt kezdtél és sznobok voltak miért nem kerestél másik helyet? tudom hogy vannak elkényeztetett libák milliós lovakkal meg százezres nyergekkel és szettekkel de nem kéne így általánosítani.
2012. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
xD Jóhhh....Szóval igen, gondolom, hogy ott is vannak sznobok. A lovassport tele van ilyenekkel. Nem pasizni akarok, csak gondoltam kicsit koedukáltabb olyan helyre járni ahol nem p@csák veszekednek naphosszakat aztán délután jönnek a gazdagabbnál gazdagabb ügyvéd, orvos, vállalat vezetők... Szóval kicsit lehúzó. Csak azért gondoltam, mert egyrészt szerintem a western egy sokkal lóközpontúbb szakág (ez az én meglátásom), másrészt azért az angol lovaglás eléggé népszerű és ott mindent meg lehet kapni. Vagánykodhatsz a legjobb ugrólovaddal, vehetsz neki marha drága szügyelőt, martingált, hatszázféle zablát, nyerget. Lehet westernben is de az más. Szóval én még csak bizakodom... :)
2012. szept. 7. 15:15
 8/13 A kérdező kommentje:
Wow utolsó. Akkor te is egy vagy közülük? Mert ha úgy érzed nem neked szólt, akkor felesleges így felhúznod rajta a vizet mert nem a te dolgod. Ha meg ráismertél magadra akkor meg sajnállak. Innen látszik, hogy te is előítéletes vagy. Az meg, hogy Rokur-be van már szinte a díjlovak feje az már tényleg undorító. Ha te nem is teszel semmit de akkor is, mit kellett ennek a lónak szenvednie, hogy így tartja a fejét. Jogosan merül fel az emberekben a kérdés. Nem a szügy-orr távolság a lényeg, ha már ott tartanak az emberek a méregetésben akkor az már rossz...
2012. szept. 7. 15:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Rollkur
2012. szept. 7. 15:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen? Westernben is lehet olyan módon lovagolni, ami árt a lónak. Gondolj csak a vadnyugatra: nagyon durva módszerekkel törték be a lovakat. És ott is vannak sznobok.


Én a magam részéről azért szeretem a western lovaglást, mert nekem bejön az a laza lovaglás, a kényelem és maga a segítségadási módok.


Egyébként a nyelvtanulós példa: én nem értem, hogyan lehet összekeverni két nyelvet, de lehet, hogy velem van a baj. :D

2012. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!