Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehet, hogy vele kimegy...

Miért lehet, hogy vele kimegy terepre velem pedig vissza fordul a ló?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm lovát lovagolom és egy másik lány is. Én egyszer próbáltam csak kimenni vele terepre és egyenesen nem tudott menni, ráadásul valamitől megijedt és visszavágtázott.

Állítólag a másik lány gond nélkül kimegy vele terepre. (mondjuk eddig feszítőzablával lovagolta a lovat)


2012. szept. 10. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem a zabla teszi. Hanem a határozottság. Valószínű, hogy a ló megérezte rajtad a bizonytalanság vagy esetleg a félelem szagát és ezt használta ki. Megijedt egy kis semmitől amit lehet, hogy alapjáraton észre se vesz, és már ment is vissza. Jó, lehet feszítővel májerkedni, mert lehet, hogy sokat dob a határozottságon, de nem ez volt a fő ok. A Csajszit ismeri a ló. Tudja, mit engedhet meg magának és mit nem. Veled még próbálkozik .Azt ajánlom most mutasd meg, hogy ki a főnök és ne hagyd rá.
2012. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem zablától függ, hanem lovastól. A másik lány nyilván határozottabb, nem hagyja hogy a ló legyen a főnök, ennyi. Valószínűleg semmitől sem ijedt meg amikor hazavágtázott csak megérezte hogy veled szórakozhat és nekiállt replikázni. Ha ráhagyod, mindig meg fogja csinálni.
2012. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És akkor mit javasoltok, mit csináljak?
2012. szept. 10. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanulj meg lovagolni. Önbizalom, határozottság.
2012. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyedül lovagolsz vagy edzővel? Gondolom egyedül...

Légy vele határozott, te lovagold őt, ne ő téged! Ha nem azt csinálja vagy nem arra megy amerre te akarod akkor azt így vagy úgy de torold meg, SOSE hagyd rá!

A ló olyan állat aki igényli, szüksége van egy főnökre. Ha a főnököt nem érzi elég dominánsnak, nem érzi elég erősnek, határozottnak ahhoz hogy adott esetben "megvédje" őt, akkor át fogja venni a parancsolgatást. Nem azért mert a lovak ilyen szemetek, ez egyszerűen a túlélés törvénye: Mindig a legerősebbnek és legbátrabbnak kell az élen állnia, aki meg tudja védeni a többieket.

Tehát neked kell a dominánsnak lenned, ha nem azt csinálja amit te akarsz akkor megmutatni neki, hogy "a-a kis haver itt én dirigálok".

Nem kell egyből agyon verni (sőt, azt sose kell!!), először finomabban is a tudtára lehet adni hogy nem igazán egyezik a véleményetek... Pl. ha így visszafordul, akkor először csak egy kicsit határozottabb segítségek, határozottabban odanyomod az oldalához a csizmát, visszafordítod a kívánt irányba. Ha tovább szemétkedik, mert nem elég neki a szép szó akkor már használhatsz pálcát is, és csizmával is jobban "bele lehet döngölni" az oldalába ha a helyzet megkívánja. Baja nem lesz tőle maximum helyre teszi az agyát, hogy hoppá, ez nem így megy... Lehet, hogy szenvedni fogsz vele egy ideig de te legyél az erősebb, tarts ki! Ő egy idő után úgy is fel fogja adni, csak türelem kell hozzá! Lehet hogy nem adja meg magát 2 másodperc alatt, de tényleg legyél kitartó!

Ha ráhagyod, azzal elismered, hogy ő a főnök. Akkor pedig aztán javíthatatlanul a fejedre nő...


Sok sikert :-)

2012. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem átlovagolni helyesen a lovamat.. (eddig nem volt lovagolva)

Első terepünknél vagy 20at bakkolt, ágaskodott, forgott össze vissza..gyakorlatilag nem bírt lépésben menni. Oda raktam neki a csizmát, szárat menjél!! vagy 40percig folyamatosan vágtázott.. az elején bakkolgatott is.. ez volt kb. 1 hete.. azóta kevés problémám van vele terepen.. ezt ajánlom neked is.. viszont ha nincs hely mert mondjuk kő út vagy stb. van akkor vedd le ki körre..meg nem árt ha helyre teszitek hogy ki áll a ménesben elől.

2012. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!