Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megakadályozni...

Hogyan tudnám megakadályozni hogy vágta közbe pattogjak ill. mikor tudtatok már úgy menni vágtába hogy nem szorítod a nyeregkápát és a nyeregszíjt?

Figyelt kérdés
Mert én amikor vágtázok gyakran van az ,hogy pattogok a nyeregben pedig oda fogom magam a nyereghez elől és hátul is vagy csak azért mert elöször vágtáztam persze ellazulok a lovon mert jó amikor vágtázik meg minden csak pattogok sűrűn és ezzel kicsi fájdalmat úgye okozok a lónak és nagyon nem szeretnék. És még annyi hogy futószáron mindent bírok lóval csak vágta még nehézkes szóval az indulást is minden átmeneteket is. és majd jövőhéten elenged egyedül is karámban lóval de hogy induljak el és kapok pálcát? ti hogy indultatok el? mert én félek hogy mondjuk rosszul indítom el és fájni fog a lónak és megijed beugrik vágtába én meg a földön leszek a ló meg ott fog vágázni.. :S szóval nálatok nem volt ilyen ?

2012. szept. 12. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

húúúh hát, átérzem a helyzeted .:D a vágtát minél többször kell gyakorolni, és egy idő után már megszokod a ló mozgását és akár akaratlanul is de követni fogod azt. nekem is volt olyan, anno h annyira kapaszkodtam h vágta után az ujjaimat sem éreztem .xD de ez elfog múlni nem lehet tudni mikor, attól függ h mennyit gyakorlod.

ha legelsőnek mész egyedül persze h nem kapsz pálcát, viszont az edződ végig ott lesz mögötted egy ostorral a kezébe. ugyanúgy kell elindítani mint futószáron, de ha nagyon nem megy kapsz segítséget, hiszen az oktató nem véletlenül áll mögötted, de ha eljutottál már arra a szintre h egyedül lovagolhatsz akkor elvileg már tudnod kéne az elindulást, ez egy alap követelmény. a lónak fájni? viccelsz? én kezdőként örültem ha tudtam olyan 'erős' csizmasegítséget adni amire reagál is. xD hatalmas állat a ló ha kap egy határozott csizmasegítséget azt ő nem fájdalomként fogja fel, olyan érzés ez a lónak mintha téged oldalba lökne valaki vagy mintha neked mennének az (jó esetben) neked se fáj. ne féltsd a lovat ha valami fájni fog neki azt jelezni fogja. állásból vagy lépésből beugrani vágtába csak jól bemelegített ló tud, és mivel iskola lovon lovagolsz (gondolom én) ő nem fog semmi ilyesmit csinálni, sem megijedni sem beugrani vágtába, ugyanis ő erre van 'képezve' ő már megszokta a kezdő tapasztalatlan lovasokat jó az idegrendszere és nem ijed meg akármitől. persze ezt ne vedd készpénznek, balesetek mindig történnek de kevés a valószínűsége annak h pont egy iskola ló fog megijedni vagy beugrani vágtába.:)

mindenesetre sok szerencsét, remélem tudtam segíteni!

2012. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi nagyon sokat nem is tudtam hogy mögöttem fog jönni de hát valószínű először még. amúgy persze botlot már meg nekem vagy a legelső vágátba egy bögöly oda repült az orrára a ló satufék én úgyanúgy sarok le egyenesen ,és mentem tovább ügetésbe szóval ilyennel tisztába vagyok és éltem is át szóval szerintem menni fog :D amúgy futószáron tudok járásmódot váltani persze néha segít az oktató is de úgye tudok mindent futószáron csak a vágta még hát.. de még egyszer egy jó erős futószárazás lesz mielőtt még egyedül megyek karámba aztán amikor eljön a nap akkor is futószárral bemelegítjük a pacit
2012. szept. 12. 18:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Én futószáron nem tudtam vágtánál elengedni a nyerget, szabadon viszont észre sem vettem, hogy nem fogom.:)
2012. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha pattogsz azzal bizony nem teszel jót a hátának. Kövesd a derekaddal a mozgását ,akkor nem fogsz pattogni.Elindulásnál fogsz egy megfelelő szármértéket,ami elegendő az adott jármódhoz.Fontos ,hogy ne emeld fel a kezed,maradjanak nyugodtak,legyen zárt ülésed. Ha már jó a szármérték,zársz csizmával,rátolsz derékkal és engedsz a kezeddel,hogy ne akadjon el. Az engedést azt nem úgy kell megvalósítani ,hogy hosszabbra engeded a szárakat vagy meglöttyinted ,hanem csak kissé előrébb nyújtod a kezed,nem kell nagyon csak annyira ,hogy ne húz bele a szájába,ne akaszd el ,mikor indítod.De erre úgyis ráérzel majd,csizmáid mindig maradjanak zártak.Arra kitérve ,hogy megijed:az ilyenek miatt fontos a megfelelő szármérték,és zárt ülés,ha már az oktatód elenged nyilván ezekre oda tudsz figyelni szóval ne idegeskedj ,hogy a földön leszel vagy hasonló.
2012. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
persze először pattogtam de utána a végén egész jó volt még arra lennék kiváncsi hogy amikor tiegyedül mentetek karámba akkor kaptál pálcát?
2012. szept. 13. 16:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Először nem kaptam én,amennyire emlékszem csak akkor kaptam egy rövidet ,amikor már nagyjából tudtam kezelni a szárakat és stabil volt a kezem.
2012. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kösi a választ :D
2012. szept. 15. 10:23
 8/11 Míra.4 ***** válasza:
Hát nálam nem volt ilyen ( nem akarok menőzni hogy fú de ügyes vok ). Meg ahol én lovagolok elősször könnyü ülésben tanultuk és amikor az már jól ment akkor ülve.
2012. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Míra.4 ***** válasza:

Ja bocs az előbb nem olvastam végig a kérdésedet.

Én már amikor csak ügettem akkor is kaptam pálcát és sztem te is fogsz most majd kapni. Hidd el menni fog...:)

( Míra.4 )

2012. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nemsoká belejössz, ne add fel! én régen csak heti egyszer jártam lovardába, és igy 2 év volt mire megtanultam normálisan!Ne add fel, menni fog az, csak az elején menj ki többször a lovardába, hogy ne kelljen minden 1es alkolommal ujrakezdened az egészet! :)
2012. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!