Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás vagy díjlovaglás...

Díjugratás vagy díjlovaglás az egyszerűbb, esetleg mit javasoltok?

Figyelt kérdés
6 éve lovagolok,és már szinte mindent kipróbáltam. Miután tudtam menni szabadon a pályán minden jármódban, díjlovas nyeregbe rakott az akkori edzőm,úgy lovagoltam 2-3 évig. Versenyeken is indultam. Utána az az edző elment és az új edző-oktató mindig rövid kengyelt állított nekem,amit fura volt megszoknom,és megtanított ugratni, abból is mentem pár versenyre. Nemrég kipróbáltam a galoppot,az annyira nem jött be. Nektek milyen élményetek volt díjlovaglás-díjugratással kapcsolatban?? (egyelőre egyiket sem kezdeném,mert van egy öreg hobbilovam:))) Sztorikat is írhattok,eseteg véleményeket! :D
2012. szept. 14. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól akarod csinálni, mindkettő bonyolult, de mindkettő jó élmény. Te döntsd el mit szeretnél.. Vagy ott van még a military, én biztos azt csinálnám, de én is inkább hobbizok. :)
2012. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mind a 2 egyforma nehéz. Én inkább a díjlovaglás/idomítólovaglás mellett tettem le a voksomat,mert ez mindennek az alapozója. Az összes valamire való díjugrató idomítja(tatja) a lovát ,hogy jól menjen az ugrópályán. Pl egy ugrásváltást meg kell csinálnia egy ugrólónak is,ahhoz meg ,hogy megtanulja kell a díjlovaglás is.Igazából ha van egy kis díjlovas tapasztalatod,tudásod ,akkor azzal már elindulhatsz a díjugratás irányába is akár a későbbiekben. Viszont fordítva ez nem feltétlen működik, ha csak automata lovon ugrálgat valaki és megtanul fent maradni rajta attól még nem fogja tudni az idomítás fortélyait,és nem fog tudni egy akármilyen lovat kiképezni az ugrópályára.
2012. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!