Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon létezik ilyen ember?...

Vajon létezik ilyen ember? Bevállalható lenne ez a módszer? Lótartás!

Figyelt kérdés

Időhiány miatt az egyik lovamat szeretném eladni. DE! Eszembe jutott, hogy nem feltétlenül kellene eladnom. Maradhatna a tulajdonomban(mert nem pénzhiány miatt akarom eladni, hanem mert nincs időm két lóra), csak egy másik ember lovagolná, etetné, eltartaná.


Rá lenne bízva teljes mértékben a ló, az állatorvost állnám, de az egyéb tartással járó költségeket ő rendezné(takarmány, bértatás, patkolás). A lóért ugye semmit sem kérnék el, papíron nem, de valójában övé lenne a ló. Még az sem lenne fontos, hogy a környékemen maradjon, csak jó kezekbe kerüljön.


Az időtartam amíg a ló nála lenne egyenlőre határozatlan, de persze azt is megbeszélnénk, előzetes egyeztetéssel mindent rendeznénk. Ha a lónak baja esne, ami végleges károsodáshoz vezetne(lábtörés), akkor a lovat megvetetném vele. Persze nem azt mondom, hogy egyből fizesse ki, de apránként elkérnék egy előzetes szerződésben megkötött árat érte.


Ugye nem adhatja el, nem adathat neki állatorvossal szereket, amíg nem szól, versenyeztethetné ha szeretné, de ugye jó lenne ha tudnék róla, úgy neveli, ahogy szeretné, csak normális lovas módjára(nem verem agyon, ha valamit nem úgy csinál, ahogy akarja...). Nem fedeztetheti, nem adhatja oda másnak, csak ő lovagolhatja, stb...


Szerintetek elvállalná így valaki a lovam lovaglását/tartását? Nálam kihasználatlan a paci, leéli életét egy karámban és slussz passz. Itt nincs segítségem, egyetem mellett meg kemény ez a téma, főleg hogy heti 5X járok be, és még dolgozom is mellette.


Véleményekre/tapasztalatokra/tanácsokra lennék kíváncsi az ötlettel kapcsolatban!


Köszönöm!


2012. szept. 16. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerősömnél volt így ló, annyi volt a különbség, hogy lovagoltatott rajta, nem csak ő lovagolta. De úgy vigyázott rá, mint a sajátjára. A ló gazdája nem igazán foglalkozott a lóval, így nem is látogatta :(

Ha látogatnád, akár váratlanul is, mindent lepapíroznátok, akkor szerintem ez egy jó ötlet lenne, főleg annak, aki lóvásárláson gondolkozik.

Kérdés az hogy mennyire belovagolt a ló, bár szerintem ha valakinek most egy összegben nincs rá pénze h megvegye, de tartani tudná, akkor kb ez is mindegy, lényeg h minden legyen hivatalosan lepapírozva.

2012. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Julcs.Julcs.aaajucsi ***** válasza:
szerintem biztos lene aki így elvállalná ..már csak azért is mert csak a tartását kell fizetni így jó sok pénzével kevesbbe kerül neki mintha megvenne .
2012. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Logikus amiket írsz!


Be van lovagolva, csak ugye ritkán tudok ráülni, alapjáraton nyugodt ló, csak mozgás kellene neki. Ezért gondolkodom ebben a lehetőségben.

2012. szept. 16. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt lóbérlésnek hívják, de a te elképzelésed nem túl gyakorlatias. Tehát vegyünk egy példát, eltörik a ló lába, elvileg meg kéne vennie, gyakorlatilag nem teszi. Mit teszel, mész a bíróságra egy hivatalosan nem létező megállpodás miatt? És mégha el is mész, akkor ő meg ennyi erővel mehet a NAV-hoz, és máris megszívtad. Vagy tegyük fel ad neki állatorvos szereket. Mit csinálsz, elhajtod? Akkor megint ott vagy a lóval, jöhet a következő versenyző, aki ugyanúgy beakaszthat neked.

Szóval továbbra is él a mondás, hogy közös lónak túros a háta, lehet ilyen lóbérlést, meg feles bértartást játszani, de nagyon nagy rizikó, és az esetek 99%-ban nem jön be, csak a baj van belőle.

Sokkal jobban jársz, ha keresel valami lelkes gyereket, betanítod, és ő lelovagolja mondjuk akkor, amikor te is éppen lovagolsz, esetleg segít is az istállómunkában.

2012. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ez benne van. De hivatalosan mit lehetne tenni, hogy kb ilyesmiről szóljon a dolog? Vagy nincs ilyenre hivatalos megoldás?


Lovakat kedvelő gyerekek voltak már nálam, lovagoltak is néhányszor, de ahhoz rengeteg idő kellene, hogy betanítsak valakit arra, hogy lelovagolja normálisan. Arra meg most nincs időm, nyáron sem volt(munka miatt). Ezért lenne ez a lehetőség a "legegyszerűbb, és leggyorsabb".

2012. szept. 16. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Megoldható a történet, viszont erről érdemes egy ügyvédnél egy mindenre kiterjedő szerződést írni.
2012. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lovazáshoz nem annyira értek, de ami eszembe jutott, hogy esetleg lehetne kérni érte egy X összeget, mondjuk a ló valódi árának a felét, vagy mittudomén, "letétbe". Ez máris egy szűrő, tapasztalataim szerint az emberek az "ingyen" dolgokat kevésbé becsülik meg, és talán kisebb eséllyel fordul elő olyasmi, amit a 4-es írt. Bocs, ha hülyeség, csak egy ötlet. :) És persze mindent a legutolsó részletekig szerződésben rögzíteni!
2012. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így leírva jónak hangzik, de ahhoz nagyon becsületes, megbízható embert kell találni, hogy a ló jó kezekben legyen. Ügyvédhez okvetlenül menjetek el, és a legutolsó fűszálig mindent papírozzatok le, mert a későbbiek során, ha történik valami, rengeteg konfliktus lehet egy vacak kis semmiség miatt is.
2012. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb dolog, ha megoldható lenne, az hogy keresel egy jobb lovast és felajánlod neki ezt. Azt mondtad, hogy pénz van rá, de esetleg valamilyen "használati díjat" kérhetnél érte, meg megmondhatnád neki, hogyha versenyezni akar, akkor azzal kapcsolatban mindent fizetnie kell. Akkor lovagolhatna az elején (mondjuk fél évig) amikor te is ott vagy, vagy valaki aki ért hozzá és bízol benne.

Vannak olyan tehetséges lovasok, akiket nem támogatnak vagy egyenesen ellenzik a lovazást, esetleg nem tudnak neki lovat venni. Ha betanul, akkor mondhatod neki, hogy ha segítesz a lovak körül, akkor a hétköznapi lovaglás árát elengeded, csak a versenyzést kell fizetnie. Ha hagyod, hogy összeszokjanak és látod, hogy lelkiismeretes, akkor szerintem úgy fogja gondozni, mint a saját lovát. Csak ki kell fogni egy ilyen lovast.

Én is voltam sok helyen, ahol nem értek rá foglalkozni a lóval és én lovagoltam. Versenyezhettem is vele, igaz nem kellett nekem semmit sem fizetni. Amikor lesántult (másik lovas miatt), akkor hazahoztam és itthon gondoztam pár hónapig.

2012. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!