Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez igaz lehet? Akit ledob a...

Ez igaz lehet? Akit ledob a ló az nem fél utána?

Figyelt kérdés
Sok (lovagoló) embertől hallottam, hogy addig félt a lovon amíg le nem dobta. Ez igaz lehet?

2012. szept. 16. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, elsősorban az esés következményeitől függ. Nekem azért múlt el a félelmem, mert még csak meg sem ütöttem magam, így végleg elmúlt bennem az addig az eséssel összekapcsolódó halálfélelem. De aki rosszul esik, és eltörik valamije, az valószínűleg csak még jobban fog félni utána.
2012. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Lehet emberfüggő de általában ha leesik elsőre valaki fél visszaülni vagy legalábbis nagyon keserves áron ül vissza.Szerintem emberfüggő,van aki miután leesett már utána kezd el félni. Természetesen kezdő lovasokra értendő ez.
2012. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Hülyeség, akit ledob a ló, az utána vagy fél egy ideig, vagy legalább óvatosabb lesz, mert nem akar újra leesni. Csak gondolj bele, a legtermészetesebb dolog, hogy pl elmegy meletted egy traktor, a ló megugrik, leesel, akkor amikor legközelebb jön a traktor nem fogsz készülni rá, hogy megugrik a ló? Hát de. Ez is félelem.
2012. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez nem (mindig) igaz. Én fél évig nem mertem lóra ülni az első esés után. (:
2012. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Velem pont így volt: előre féltem, hogy le fogok esni a lóról. Mikor aztán tényleg leestem, rájöttem, hogy nem is olyan nagy dolog...

mindenki inkább attól féltett, hogy nem merek majd visszaülni... de mertem : )

2012. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez arra vonatkozik, hogy attól fél az ember amit nem ismer. Amég nem ismered az esés érzését félsz tőle, sokkal óvatosabb vagy a lóval és megpróbálod elkerülni még csak az esés lehetőségét is. Az első esés viszont elkerülhetetlen így mikor túl leszel rajta és jó esettel semmi bajod nem lesz akkor visszaülsz és már azzal tudattal mész tovább, hogy tudod milyen esni. Természetesen ezután jobban fogsz vigyázni de egy pár esés után kihívásként tekintesz erre az egészre.Én az 5. esés után voltam így. A ló megijedt mert leesett egy rúd egy akadályról én a nyereg mögé estem az elkezdett ugrálni és átugrottunk egy akadályt úgy zuhantam le róla ugrás közben. Hát sokan azt hitték, hogy komoly bajom lett, szerintem viszont vicces volt. Én már nem félek az eséstől mert tudom milyen érzés.
2012. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

én életemben 1x estem lórol.az is azért mert a szomszédban elindították a betonkeverőt meg a kakas is kukorékolt.megijed.

én nem féltem előtte se az eséstől inkább megakartam tudni hogy milyen is mikor leesek a lórol(szerencsére nem lett vajomXD).uttánna sem féltem.


ha nem történik veled semmi baj esés után(pl.:kartörés meg iklyesmik)akkor ülj vissza mert legközelebb lehet hogy félni fogsz.

2012. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 16. 20:33
 9/17 anonim ***** válasza:
én 1 éve lovagolok, eddig 1x estem. se az esés előtt, se most-utána-nem félek. mikor leestem az oktatóm olyan gyorsan visszaültetett a lóra, hogy még gondolkodni sem tudtam.:)
2012. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mikor először estem lóról két műtétekkel tették helyre a könyököm, olyan rosszul tört. Bennem semmilyen félsz nem volt utána a lovak vagy a lovaglás iránt. Szerintem ez tényleg ember függő. Szerintem a sérülés mértékétől is függ de talán csak annyiban hogy akinek teszem azt majdnem kitörik a gerince abban el tudom képzelni milyen félsz van de egyéniség függő hogy ezután vissza száll e vagy sem. Szóval tényleg egyén függő szerintem :D
2012. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!