Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom irányitani a lóvat....

Nem tudom irányitani a lóvat. H. lye kérdés, de hogy kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár hónapig az ismerősöm tanyájára vigyázunk a családdal. Mondta, hogy ha kedven van, akkor nyugodtan lovagolhatok... kedvem lenne, csak évekkel ezelőtt ültem lovon, az is száron ment. Meg szadadon egy öreg kancával voltam nagypapinál, de az a ló kiskoromtól ismert és mindig tudta mit szeretnék.

Fogalmam sincs hogy hogyan viszonyuljak egy idegen lóhoz.


Tegnap este felszerszámoztam, ráültem és a ló elkezdett körbe körbe menni, mintha a fenekét akarta volna megfogni :)


Öcsémnek gond nélkül elindult, és ment arra amerre öcsi vitte.


Amikor rajta vagyok a lovon, és elinditom, az úgy néz ki, hogy csípőből toló mozdulatot csinálok és közben rásegitek a csízmával, nem?

Irányitásnál pedig a szár rövid... és ugyan úgy használom a csizmasegédletet, nem jól emlékszem?


2012. szept. 18. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!elöször is lovat nem lóvat:)

hajtsd derékkal,igen csizmasegítség is kell,és még egy picit segíts rá szárral:)

2012. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem vagy elég határozott és ő szórakozik veled. Derékmozdulat alig kell. Pláne, hogy ez említése se méltó dolog mert elég csúnya ha valaki erős csípősegítséget ad.


Elindításkor csizma határozottan, szár megtart. Lovaglás közben a szár nem rövid hanem feszes. Tartasz egy határozott de gyengéd kontaktust a szájával. Szóval nem abba kapaszkodsz.

2012. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zár a csizma ,engedsz a szárakkal ,mert különben meggátolod az elindulásban és elakasztod. Ha kell rátolsz derékkal. Az is segíthet ,ha nagyon makacskodik,hogy megcsíped pálcával.
2012. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma este is teszünk egy próbát.


Igen, tudom, hogy a lovat rövid oval írjuk, és bocsánat, de a telefonon néha elnyomok egy egy gombot :)

2012. szept. 18. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki ki a főnök! Ne hagyd magad, legyél gyengéd de határozott. Ne a ló irányítson téged hanem te öt. Csizmasegítségnél húzd a lábad kicsit hátrébb a száron engedj és derékkal lovagold előre, amint valamit jól csinál dicsérd meg. Aztán állítsd meg és indítsd el újra és újra ha elindul dicsérd meg megint. Ezt párszor eljátszod és olyan engedelmes lesz neked h csak na.:)
2012. szept. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!