Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha lovam a...

Mit csináljak ha lovam a legtöbb ugrás után megrohan? (Pont mint a ló a videóban lent)


2012. szept. 18. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak pörgősebb lovak,össze kell tolni,félfelvételeket csinálni.
2012. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felturbózza az ugrás, hagyd tombolni szerintem :) Egy idő után majd lehűl. :D
2012. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugrás után vedd fel. Nem lehet hagyni ugrálni, rohangászni, főleg, ha komolyan gondolod az ugratást. Mi lesz ha 2 vágtaugrás ugrás után ott lesz a következő akadály. Nem lehet rámenni össze-vissza. Attól is függ, hogy te mennyire tudsz lovagolni. Lehet leérkezéskor belehuppansz a hátába és az nem tetszik neki. Ezt edző tudja megmondani. Ha leérkezel az akadályról állítsd meg azonnal, ha máshogy ne megy, vagy fordítsd el azonnal, foglald le valamivel.
2012. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lefordítást én azért nem ajánlanám mert gondolom én hogy még 2 év múlva is kelleni fognak azok az inak meg ízületek... Iszonyatos terhelés ha ugrás után le van "rántva" a ló szigorúan tanítják(!) is, hogy mindimum hagyni kell neki 2-3 vágtaugrást.
2012. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát hagyni biztosan nem fogom hagyni, mert ha ezt csinálja egy ugrósoron akkor jól fogunk kinézni, nem beszélve, hogy ez szokássá fog nála alakulni. Hát megpróbálom mindig felvenni, de sokszor úgy állunk meg, hogy a bozót állít meg. A lovardának a végén egy erdő kezdődik. Oktatóm azt mondta, hogy szerinte jó ugróló válna belőle. De már több mint 1 éve szenvedünk így vele és csak egyre rosszabb lesz. Lehet, hogy fel kéne hagyni az ugrással és esetleg díjlót faragni belőle? Mert ahhoz meg van a képessége, hiszen gyönyörű mozgása van, száron megy. És egyből reagál minden oldalirányú léptetésre.
2012. szept. 19. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Díjlovagláshoz is sok idomító munka kéne,nem kell felhagyni az ugrással ha jól ugrik. Össze kell állítani egy edzéstervet ,egyik nap idomítasz/díjlovagolsz ha úgy tetszik,másik nap vagy héten pedig ugrómunkát végzel vele. Amúgy sem jó ha mindig egy dolgot csinál attól csak befejel,összelehet hangolni a kettőt simán. A díjlovaglás pedig csak megerősítené az ugrómunkáját.
2012. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hát van nála heti két nap terep. Akkor is idomítok. Már ügyesen csinálja a combravalót, meg szépen oldalazik is terepen. Vágtában is tudunk ilyen full lassan menni, hogy mások szinte lépni tudnak mellettünk. De leginkább száguldani szeretünk terepen. :D Ami a csövön kifér nyomjuk és száguldunk át a mezőkön, meg erdőben barangolunk. Aztán van heti 2 nap ugró edzés. Ezek a legszenvedősebb napok. Van tehetsége ugrani, nagyon ügyes. Meg alkatilag is van neki alkata. Csak ugrás után ne lenne ilyen bolond. Aztán van 1 nap amikor csak szőrén ülök rajta. Parelli kötőfékkel lovagolom olyankor. Ez ilyen lazább nap. Aztán van 1 nap pihenő nap. Meg egy nap ilyen sima lovaglás. Amikor a pályán lovagolgatunk, úgymond idomítás. Hajlítások, hátraléptetés, oldalazás, vállat be farat be. Cavaletti munka. Leginkább emelt rudakon dolgozunk. Caveletti vágtában, ügetésben. Szóval ez a "díjlovaglós" nap. Nem tudom ezen kell valamit változtatni?
2012. szept. 19. 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én terepen nem idomítok ,pihenni viszem ki elsősorban nem dolgoztatni.
2012. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát azért nem árt ha a ló megtanul figyelni a lovasára terepen is. Mert ha többen megyünk ki akkor könnyebben lesz visszafogható és irányítható. Akkor sem mehet a feje után csak mert terepen van. De persze, ezért írtam, hogy a 2. terep az száguldozás meg barangolás.
2012. szept. 20. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!