Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből gondoljátok, hogy az...

Miből gondoljátok, hogy az olcsóbb 30 000-40 000 ft értékű nyergek nem olyan jók? Egyik mafla kitalálta, a többi meg habzó szájjal ugyanazt hajtja

Figyelt kérdés
Gondolom akik ezt mondták, nincsenek 16 évestől többek

2012. szept. 18. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia!ez nem így van szerintem,nekem a szüleim a nyergemet 30.000-ér vették mégis megvan már lassan 3éve.És hibátlan.Jó vannak rajta kopások,mert a lovam szeret lefeküdni nyergestöl mindenestöl,de szerintem hobbylovaglásra kiválóak.Persze biztos kényelmesebb meg szebb is egy márkás 300.000-res nyereg.
2012. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt vallom,megnyugtatlak több vagyok 16 nál.. Tapasztalatból mondom ,hogy nem jók,szétmennek pikk-pakk, most nem akarok itt nagyon reklámozni,mert nem fizet érte senki de egy minőségi Stübben vagy Neizer nyeregnek azért olyan sok az ára ,mert ha vigyázol rá szinte elnyűhetetlen,és kedvezőbb a ló hátának is. Itt nem a habzó szájról van szó,az meg a másik,hogy ha igazán jó nyerget akar az ember ,elmegy és méretre csináltat ,ez így nem jön ki 30-40 ből. Persze ha valakinek nincs pénze kénytelen megvenni az alsóbb kategóriát de ha van rá anyagi keret nem érdemes spórolni rajta.
2012. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Életedben nem ültél még jó -a te megfogalmazásod szerint drágább- nyeregben ugye? Különben nem kérdeznél ekkora hülyeséget... Mondjuk nem is kéne nyeregről beszélni, szerintem bármely más árucikk esetén feltünhetett volna hogy az olcsóbb nem véletlenül olcsóbb.
2012. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ültem, hiszen versenyeztem régebben, és a barátnőm 10 éves olcsóbb árkategóriás nyerge ugyanolyan állapotban van, mint az én Stübben díjlovagló nyergem! Annyi a különbség, hogy én kiadtam érte egy kisebb vagyont, ő meg 30 000 Ft-ot, de ugyanott tartunk. Ami a méretre csináltatást illeti, ugye te sem gondolod komolyan!? A lovad is változik, nő, kövéredik, soványodik és a méretre szabott nyereg kb. ugyanannyit fog érni, mint ha egyszerű nyerget vettél volna
2012. szept. 18. 17:31
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a tapasztalat mondatja az emberekkel. Ismerőseim vettek 30 körül szettet, töri is a lovat, meg a lovast is...Én ennyiért vettem régi németet, lóval nem csinált semmit, bárki lovas beleül, meg elájul h milyen jó :)
2012. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
nekem 30.000-ért van a lovamon nyereg, már 5. éve használom és tökéletes, a lónak is jó, meg nekem is.
2012. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
csináltatás: Nem vagy valami jártas a dologban,egy kifejlett ló nem fogja túlhízni,kinőni a nyerget xd.Én még bevallom nem találkoztam olyan lóval aminek egyik pillanatról a másikra úgy kiszélesedett volna a háta,hogy nem ment rá a nyereg....
2012. szept. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol veszed. A mai válságos időkben piti összegekért is lehet jó minőségű, komoly dolgokhoz jutni - nyereghez is. Amelyik nyereg újonnan kerül ennyibe, az tényleg max. hobbira jó. Én 120 000-ért vettem a nyergemet használtan, újonnan egy ilyen belekerülne a duplájába. Egyrészt alkudtam, másrészt és főleg kell a pénz az embereknek, áron alul eladják a cuccaikat.
2012. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egy jól megcsinált angol nyereg anyagára több mint 100ezer forint. Nagyobb cégek persze olcsóbban megvehetik, hiszen nagyobb mennyiséget vesznek, de munkával, szállítással együtt lehetetlen, hogy 100e alatt újonnan minőséget lehessen kapni. Volt már kb. 15 nyergem, olcsó is, drága is, látom, érzem a különbséget.


Nem azt mondom, hogy vegyen mindenki új stübbent, én se vennék annyiért. Viszont használtan 50-60e körül németországból jó állapotú márkás nyergeket lehet beszerezni, amik kényelemben, tartósságban még mindig sokkal-sokkal jobbak mint az új 30-40ezresek.


Nem habzik a szám, és 2x16 éves vagyok. :)

2012. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát a 30 ezres nyeregről annyit hogy a felrántószijai kb 1 év után papírvékonyságúak lesznek. Köszönöm de én nem kockáztatom az életem hogy nyergestől leesek a lovamról.


Azóta inkább vettem használtan az ismerősömtöl 50 ért stübbent.

2012. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!