Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western nyeregben hogy lehet...

Western nyeregben hogy lehet ugratni?

Figyelt kérdés

Ahol lovagolok ott western nyereggel szoktam lovagolni és azt mondta az oktató hogy majd ugratni is megtanulok ha szeretnék de nem értem hogy western nyereggel hogyan...

Köszi előre is!:)


2012. szept. 20. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nagyon nem jó a lónak...Egyszer én is próbáltam, szerintem a lovasnak se igazán jó.
2012. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a gond a western nyereggel ugratás közben?

Csak a kápára kell vigyázni.

2012. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80-90cm magasságig szőrén is kényelmesen lehet ugrani, westernnyeregben se lehet gond. Gondolom nem pályát menni, csak 1-1 ugrást.
2012. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A lónak miért ne lenne jó a western nyeregben ugrás? Az az a nyereg ami a leginkább tehermentesít (az ausztrál mellett), a ló szempontjából semmi gond sincs vele.

Inkább a lovasnak lehet kellemetlen ha az a kápa találkozik az érzékeny pontokkal...

De egyébként westernben nem szoktak nagyokat ugrálni, 60-70cm-nél meg még nem kell olyan nagyot könnyíteni hogy az kényelmetlen legyen úgyhogy nem para. :)

2012. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem a könnyítés miatt...

Viszont a western nyereg nehéz, és viszonylag elől van rajta a heveder rögzítve, ezért a hátulja felemelkedik ugrásnál, majd visszavágódik a hátába, valószínűleg a lovassal együtt, részben azért mert nincs térdtámasz, részben, mert a westernben nem olyan fontos a könnyített ülés, ezért nyilván nem is olyan profi benne a lovas. (másban nyilván jó)

Szóval nem arra van kitalálva, és alkalmatlan is rá. Nem véletlenül nem abban versenyeznek.

2012. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl a lovammal szoktam ugratni szőrén.Western ló! És eddig (szerncsére) semmi gond nem volt a hátával se semmiével pedig az akitől vettük napont ugrott vele westernben.Tudom h nem tesz jót neki nagyon az ugrás,de szőrén úgy megy neki az akadályoknak,hogy öröm nézni :DD
2012. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!