Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon nehéz a western lovaglá...

Nagyon nehéz a western lovaglási stílust megtanulni, az angol stílus után?

Figyelt kérdés
Eddig angol stílusban tanultam, de szeretnék westernben megtanulni, mert a lovamat később így szeretném lovagolni.
2012. szept. 20. 18:47
 1/8 dorcsuu ***** válasza:
41%
Szerintem egyáltalán nem. Először furcsa, de sokkal kényelmesebb és viszonylag egyszerűbb is az angol után. Mondjuk és speckó az angolt jobban szeretem, de ez már más téma:D
2012. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem sőt nagyon is könnyű. A western alapjaiban hasonlít az angolhoz... Hidd el felüdülés lesz a western angol után (tapasztalatbòl tudom :) )
2012. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem nehéz, nem nehezebb, más. :) Könnyebb lesz mint amikor életedben először elkezdtél lovagolni, hiszen ami alattad van azt már ismered: a lovat.

Sok gyakorlással át fogsz tudni szokni, sokáig lesznek még tipikus angolos mozdulataid, de minden elsajátítható! :) Főleg ha megvan hozzá a megfelelő segítség, egy jó oktató vagy edző.

Sok sikert! ;)

2012. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Előbb magad képezd át wescoba, majd a lovad. Kicsit más szemléletet követel, de az alapdolgok ugyanazok. Mondjuk a tapasztalt szakértő segítség rengeteget jelent, esetleg érdemes lenne egy western stílusban belovagolt lovon megízlelni a különbséget, és megtanulni mi hogy működik, így könnyebben fogod átképezni a saját lovad is, mert tudod, hogy mit kell elérnetek.
2012. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Lényeg h jó helyen tanuld :)

Nekem angolba visszaszokni nehezebb volt, mint angolból westernbe. (spec. én is jobban szeretem az angolt, de ez leginkább annak köszönhető, h ahol lehetőségem volt westernezni, az elég rossz hely volt)

2012. szept. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Én is angolban kezdtem.a western stílust 1-2 hónap alatt megszoktam. :) Először furcsa volt a szár használata a hosszú kenygel stb. Tudom elég furán hangzik ,de akkor is jobban bele tudod élni magad a western stílusba ha beleképzeled magad egy csorda marhába,egy hatalmas vadnyugati tájba esetleg Heart Land-ba :DDD Nekem sikerült.Mondjuk 10 éves voltam élénk fantáziával.
2012. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Olivi válasza:
67%

Kedves Utolsó!

Te ismered a Heartland-et?

Nekem az a kedvanc filmem.

2013. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy picikét furcsa lesz de sokkal kényelmesebb lesz. A fontos hogy Westernben a szár és a pálca a büntetés, azt csak a végső helyzetekbe használjuk (értem ez alatt hogy nem akar ügetni a ló). Westernben inkább a deréktől lefele lévő részeket használjuk.
2018. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!