Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tunéziai lovak, láttatok már...

Tunéziai lovak, láttatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Tunéziában voltunk kb két honapja, és megdöbbentő volt nézni ahogy azért a pár dinárért (1dinár=150ft) mikre képesek a helyiek. A lovasszekérre 2 felnőtt nő 2 gyerek 2 férfi, plusz egy elég termetes hapsi ( kocsis) ültek. Már ezt rossz volt nézni, mivel a ló kb akkora volt mint egy csikó, vagy mint egy szamár. Ahogy felszálltak a kocsi elkezdett hátra gurulni, majd a hapsi elkezdte ütni a lovat hogy induljon, de az akárhogy erölködött nem tudta elhúzni azt a sok súlyt, folyamatosan gurult hátra a kocsi a lóval együtt, majd kirohant a boltból egy arab fickó és elkezdte húzni a lovat, mire az nagynehezen elindult. iszonyatosan rossz volt nézni, de a legrosszabb az volt hogy tehetetlenül álltam ott és legszivesebben lerúgtam volna az összes túristát arról a szekérről.

2012. szept. 21. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég sok helyen ez megy...én mikor lovagoltam és nem ment a ló ("széthasznált", szegényeket már tönkretették), közölték velem hogy ott a pálca üssem vágjam oszt menni fog...és mindenhol ez ment. Gondolom mondanom se kell miért ment el a kedvem az egésztől, pedig imádtam lovon ülni, de nem úgy hogy ütöm verem őket.

Sok embernek a ló csak arra való hogy húzzon szekeret meg lovagoljanak rajtuk.

2012. szept. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi olyan 4-5 éve voltunk Tunéziában. Szörnyű. Azok a lovak a kocsiba befogta tényleg olyanok mintha már "szét lennének használva". Szegény párák alig bírják elhúzni azt a sok majmot aki befizet egy kis kocsikázásra. Kicsik, vékonyak és nagyon megterhelik őket. Sose ülnék fel ilyen kocsira hogy még támogassam is azt a majmot. Mert könnyű meló ülni a szekéren a többit majd elvégzi a ló. De nem hogy akkor már 2-őt fognának be. ÁÁ. Nagyon sajnálom őket. Képzelem milyen az átlag életkoruk. Egyébként ugyan ez megy a sivatagi túrákon is. 40 ember felszáll egy kocsira és jó esetben befognak 2 lovat. Elképesztő.Sok országban ez megy mert van rá kereslet sajnos. :(
2012. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen én is azt néztem, hogy ha már ilyen kicsik a lovak, akkor már rakjanak be mellé egy másikat, de nem... ezek leszarják az állatokat. egy macska meg a hotelben szült 7 kiscicát amiből a végén csak kettő élte túl... azokat odadobták az anyamacska elé, alig pár naposan, szerencsétlent meg 20-an körbeállták, ugy kapkodott a kicsik után hogy megvédje őket az emberektől... szóval ilyen szempontból botrány Tunézia. :S
2012. szept. 21. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a mi szállodánkban volt külön macska rész , csináltak nekik egy ólat de valami iszonyat sok macs van ott tele verekedési sebekkel. Pedig nem egy putri hotel volt.. Ebből a szempontból nagyon elmaradott ország.:(
2012. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!