Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtánál úgy kalimpálnak a...

Vágtánál úgy kalimpálnak a lábaim, mint a szélharangok, hogy csinálkam, hogy a helyükön maradjanak?

Figyelt kérdés

Az edzőm mondja, hogy toljam le a sarkam, de a lendület szétviszi a lábam és nehezen tudom a kengyelben tartani.


Igaz, ez még csak a negyedik olyan órám, ahol vágta van. Ma volt először, hogy nem kapaszkodtam 10 körömmel a nyeregbe, és az csodás volt :)


Már csak a lábaimmal nem tudok mit kezdeni. Vágtánál is rá kellene szoritanom combbal, vádlival, de eđig minden igyekezetem kalimpálásban végzödött.


Mit tanácsoltok?


2012. szept. 22. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, most láttam csak őket.
2012. szept. 22. 18:41
 2/7 anonim válasza:

Mozogj együtt a lóval ;) Vagyis előre hátra tologasd magad a ló ritmusára . Lehet , hogy a lábaid még nincsenek hozzáedződve , vagy csak még nem szoktad meg . Szerintem most egy pár órát fordíts arra , hogy figyelsz a lábadra , és helyesen ülsz stb. , akkor egy pár áterőlködött óra után kifizetődik az igyekezet , és ösztönösen tartod majd a helyes pózt :)

De ez csak az én véleményem ...

2012. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen, hogy az elején így megy :) Nincs olyan lovas akinek a kezdettől a helyén van a lába, már csak biológiailag sem: Nem tudja ott tartani, mert még nem olyan erősek azok az izmai.

Ahogy minél többet vágtázol egyre jobb lesz :) Csak gyakorolni kell.

2012. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj szörén, vélhetőleg nem vagy elég erős, ezért is nem tudod szorítani eléggé a lovat.
2012. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minek menjen szőrén? Hogy leessen?

Szőrén amúgy is teljesen másféle ülés érvényesül mint nyeregben, alapszabály hogy ott pl. nem szorítunk lábbal!

Úgyhogy én fölöslegesnek találnám egyelőre azt hogy szőrén lovagoljon. Amíg nem biztos az ülése úgyis csak belepattog a ló gerincébe.

2012. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, igyekszem figyelni a mondottakra, bár elég nehéz ezerfelé koncentrálni, úgy, hogy mindent jól is csináljak :)
2012. szept. 22. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, megy már a vágta? :D

Csak mert most én is hasonló gondban vagyok. :D

2012. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!