Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig kitér (kitör), mit tegyek?

Mindig kitér (kitör), mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ló a lovardában és nagyon szeretem.DE elkezdett jobbra kitérni(kitörni, elmenni az akadály mellet..) az edzőm azt mondja hogy én vagyok az egyetlen akivel nem tér ki minden akadálynál..

ő egy angol telivér és rá robban az akadályokra, és néha az utolsó pillanatban ugrik ki általában jobbra.

Nem az a baja hogy fáj a lába, roszz helyen van a nyereg stb. meg semmi hasonló még amikor rossz kedve van a járóiskola előtt is kitér.Nem is az a baj hogy rosszul lovagolom mert mindenkivel ezt csinálja.Ezutáni szombaton lesz a verseny, és nemtudnátok olyan megoldást amivel elkezdhetném "javítani". Mert az edzőm őt nem akarja indítani a versenyen, de én nagyon szívesen lovagolnám csak sajnos ezt nem merem megondani, mert ő azthiszi egymásik ló a kedvencem, de őt annyira nem szeretem mert mindent megcsinál egyből, nem mintha baj lenne, de én jobba szeretek dolgozni nem csak lötyögni a lovon ha értitek...



2012. szept. 24. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Lezárod azt a vállát amerre kitör.tetszik,nem tetszik ez bizony lovaglási hiba általában és ha nincs lekezelve rá fog még inkább szokni és nem fog odahúzni az ugrásokhoz. Ugrás előtt rendezed,félfelvételekkel , ha már érzed ,hogy mit tudom én jobbra el fog menni a vállán ,akkor jobb csizma odazár,jobb szár lezárja a vállát ,ha kell megcsíped pálcával.
2012. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudod, pont ezeket szoktam csinálni, de minthafélne az akadályoktól vagy nem tudom... mert van két akadály amit elég sanszosan ugrik meg, bocs hogy ezt elfelejtettem leírni...
2012. szept. 24. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor ezt csinálom:

Amikor az akadály felé megyek vele, kicsit mozgatom a szájában a zablát (jobbra-balra enyhén húzogatom), így arra figyel, és nem tud olyan könnyen kitérni! A másik módszerem az, hogy amikor kitér az akadály elől, akkor kicsit begyorsítok, mozgatom a szájában a zablát, és még mielőtt bármit is csinálhatna, szépen ráfordítom az akadályra! De ezt csak akkor csináld, ha az akadály rúdat mindkét irányból le lehet verni!

2012. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* szépen
2012. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*VISSZA fordítom az akadályra
2012. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen , ez jó ötlet! maj megpróbálom elsajátítani :))
2012. szept. 24. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy esetleg a kitörőre tehetnétek ferdén egy rudat, jobb oldalra. Persze, ez nem megoldás, max csak átmeneti.
2012. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!