Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudhatom, hogy egy ló...

Honnan tudhatom, hogy egy ló csak játékból harap e vagy sem?

Figyelt kérdés
Adott egy csikó (kb 3 éves), nem agresszív, nincs vele gond, csak időnként belém harap. Igaz próbálom leszoktatni róla, de remélem, csak játékból csinálja.
2012. szept. 24. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A játékból harapás ezt jelenti: Kicsit 'megízleli' a pólódat/pulcsidat/kabátodat. Bár ez általában legfeljebb egyszer van.

De ha közben sunyít, vagy más agresszivitásra utaló jelet észlelsz, akkor nincs mese, rá kell csapni az orrára hogy nem, ezt Te nem engeded!

Ilyenkor azt próbálgatja, hogy Nálad meddig mehet el! Neked kell megszabnod azt a bizonyos határt!

2012. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem nem a ruhámat szokta harapdálni.
2012. szept. 24. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:

nincs lovam csak tapasztalat.

kb 12 éves lehettem amikor elmentünk osztállyal vmi parkba ahol lehetett simogatni is az állatokat.odamentem egy lóhoz akit több gyerek is simogatott velem együtt..egyszercsak elkapta a kezemet..és ha nem kapok rögtön észhez sztem véresre harapja..harapás után a teljes alkarom lila véraláfutásos lett.a kezemet nehezen tudtam kiszedni a szájából.nagyon durva volt. azóta rettegek a lovaktól.

2012. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor csapjál rá, érezze, hogy ezt nem szabad. Ne feledd, most arról van szó, hogy Te vagy Ő a domináns! És itt, ebben a helyzetben Te vagy! Ne sajnáld, hiszen ő is megharapott. Jó, persze azért nem kell kinyúvasztani, de tudnia kell hogy Te ezt NEM tűröd el! (első voltam)
2012. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!