Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet az oka? (több lent)

Mi lehet az oka? (több lent)

Figyelt kérdés

Lovagolni járok 1 éve az ismerősömékhez.Nagyon odaszoktam,szeretem az ottani lovakat.Van is egy kedvencem,Linda,rajta szoktam lovagolni.16 éves Magyar félvér kanca,teljesen rendben van mindene,egészséges is.Gyors és figyelmes ló.Két kérdésem van:


-Mi okozhatja a kantározási problémákat,és hogy lehet a fejemelgetésről leszoktatni?


-Ha terepen lovagolok néha bakol alattam(ezt azóta csinálja amióta egy másik lovast sikerült ledobnia).Akkor bakol,amikor ügetésből vágtába ugratnám át.Nem olyan durva bakolás,csak kicsike.A múltkor jól le lett fárasztva a körkarámban reggel,azután este nem bakolt terepen,pedig csak kötőfék-hackamorral ültünk rajta.Hogy lehetne másféleképpen megszüntetni a bakolását?



2012. szept. 29. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

A kantározsi problémát az okozza, hogy fájdalmat okoztok neki vele. Kevésbé agresszívan kéne csinálni a dolgot.


Azért bakol, mert le akar dobni. Szintén durvaságot sejtek a háttérben, illetve a tisztelet hiányát.

Hackamore meg mi a fenét keres a kezedben?! CSAK profi kezébe való, márpedig ha ilyeneket kérdezel te messze nem vagy az.

2012. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én lovam 21 .. a rossz belovaglásnak köszönhetően képtelenség le szoktatni.. :S de üld ki mindig és reméld hogy le szokik..
2012. szept. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy nem a megszokott hackamore,hanem ilyen:

[link]


Ez nem okoz fájdalmat a lónak,és ahol tartják nincs semmi agresszivitás,mert a parellit,és a Természetes lókiképzést alkalmazzuk.


Terepen nem lovagolok durván.Pálcát szoktam vinni,de nem szoktam használni,csak nagyon ritkán. Olyan 9-10 hónapja lovagolom őt,sohasem csinálta ezt velem,csak a múltkor.Azelőtt más is lovagolt rajta,vele bepróbálkozott,és sikerült neki ledobnia őt,mivel nem volt

még eléggé tapasztalt a lóhoz.Én összeszoktam vele,engem nem dobott le a bakolásnál.


Szerintem az a baja,hogy nincsen mindig megmozgatva rendesen,és túl sok benne az energia :D.

Hát kihasználja az alkalmat.

Vélemény?

2012. szept. 29. 09:30
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem itt a hozzá nem értés lesz a gond. (már ne haragudj, nem rosszból)

Hatalmas ellentétek, hiányosságok vannak a hozzászólásaidban. Először is amit linkeltél annak semmi köze a hackamore-hoz, az egy CSOMÓZOTT KÖTŐFÉK. És holtig nem igaz hogy az nem fáj a lónak, nagyon durva sebeket lehet vele okozni, az orrcsontját is simán eltörheted vele ha úgy kezeled... HA viszont megfelelően van használva akkor olyan mint ha nem is lenne semmi a ló fején, kényelmesebb neki, könnyű kötőfék, és csak következetesen van rá nyomás gyakorolva.


Azt írtad, hogy parelli módszerrel képzitek ki őket... Akkor mi itt a kérdés? Szerintem Parellivel kapcsolatban Te/Ti valamit nagyon félreértelmeztetek, mert ha parelliznétek velük akkor már csak a kérdés sem merült volna fel, hogy hogyan szoktasd le róla a lovat hogy felemelje a fejét, ugyanis parelli MÁSODIK, ismétlem MÁSODIK játéka szól többek között arról hogy kantározáshoz hogyan kérjük le a ló fejét...


Nyilván azért emeli fel a fejét mert nem élvezet neki a lovaglás, fáj neki, rossz neki ahogy csináljátok és nem akarja a rossz érzést, tiltakozik.


Remélem nem bántottalak meg, nem ez volt a szándékom de érdemes tisztában lenni vele... Azért remélem hogy meg tudjátok oldani a problémát, nektek és a lónak is jobb lenne!

2012. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
bunkó leszek de nem baj. Normálisan kéne vele foglalkozni,nem parelli bohóckodni és akkor a ló is normális lenne. Szart sem ér a parelli egy problémás lónál,oda határozottság kell. Addig amíg ilyen kötéldarabokkal lovagolod ne is várd,hogy normálisan menjen.
2012. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lóerőnek, és az előtte Szólónak igaza van! Hiába parellizel, még csak 1 éve lovagolsz náluk, Kantárral lovagold a lovat, ha így nem bírsz vele. És most nekem ne gyere azzal, hogy "Én bírok vele, csak néha bakol, és le akar dobni..." Bocsi, de még nem lehetsz túl tapasztalt... És el kell érni, hogy Ő engedje, hogy felrakjátok rá a KANTÁRT! Bocsi, ha bunkó voltam.
2012. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,bunkók vagytok.Nem is ismeritek igazán a lovakat,főleg Lőerő: Egy akaratos lónál szart sem ér a parelli. Igen is ér valamit,sőt többet lehet vele kihozni a lóból mint az angol lovaglással,de minek is meséljek?Úgy sem értitek meg...

Nem csomózott kötőféknek hívják...ömöhm...hanem hackamornak.Az angol lovasok valószínűleg ilyet még nem nagyon láttak.Sokkal hasznosabb mint egy zabla,ami tönkreteszi a ló száját.Az orrát sehogysem lehet vele megsérteni.KANTÁRRAL meg ritkán lovagoljuk,mivel a természetes lókiképzéshez szokott,nem kell hozzá kantár.

Általában meg engedi,hogy felkantározzam és nyergeljem.

És a bakolás:

Hányszor írjam le,hogy nem én lovagoltam rosszul,hanem egy másik tapasztalatlan lovas?(elősször ült rajta)

Amikor csak én lovagoltam akkor nem csinált semmi rosszat,ment mint a szél.Azóta csinálja ezt.

NORMÁLIS válaszokat,nem kérek a továbbiakban arra senki,hogy bunkón válaszoljon.Kösz.

2012. szept. 29. 19:44
 8/10 anonim válasza:
53%
Csak akkor ér valamit a parelli ha HOZZÁÉRTŐ ember csinálja
2012. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező!

Először is, ha itt senki nem ért a lovakhoz, senki nem látott még hackamore-t,és te mindent tökéletes, profi módon csinálsz, akkor minek kérdezel? Ha kérdezel, benne van a pakliban az is, hogy negatív választ kapsz. És hidd el, nem azért mondjuk, mert jót szórakozunk, hogy "haha jól beszóltunk neki" , hanem mert segíteni akarunk. És az ember a negatív kritikából tanul.Mert nem akarlak megbántani, félreértés ne essék, de én őszinte ember vagyok, megmondom a véleményem. Olyanokat írtál, mint egy hisztis 12 éves, aki eddig csak azt hallotta, hogy ő milyen csodálatos lovas, és fáj nekia valóság. Az általad mondott dolgokról pedig a következőket gondolom: 1:a zabla nem teszi tönke a ló száját, kivéve, ha tapasztalatlan, érzéketlen kezű lovas lovagolja. 2:a kantározási problémák nyilván abból adódnak, hogy félti a száját. Ez meglehet, h abból adódik, h aki ráült szétépte a száját, és lehet a bakolás is ennek a rossz élménynek a hatása, de ebben az esetben, szerintem egy ideig hanyagold a lovaglását, inkább dolgozz vele földről (hamár úgyis parellizel...) amíg újra meg lesz a bizalom. Viszont az is lehet, hogy jókedvében bakolgat. Az egyik ló, akit lovagolok, terepen az első vágtánál, ha elengedem, mindig bakol, mert jól érzi magát, és elengedi magát. De ültem már olyan lovon is (jó, mondjuk az csikó volt) akit bármikor, bárhol vágtába ugrattál, rodeózott, mert örült neki. (mondjuk ő keveset mozgott nagyon)De amúgy, amíg nem tudja fékezni magát, addig szerintem zablával lovagold, mert azzal sokat lehet fogni rajta. Fogni kell a fejét, és akkor kevésbé tud bakolni. ( az elsőként említett ló is, ha száron megy, sosem csinálja, pedig van mehetnékje neki)

2012. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
EZt csomózott kötőféknek hívják mielőtt vitába szállnál ezzel, a hackmore az az érzékeny szájú lovaknak van!!!
2012. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!