Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fél éve lovagolok, de nincs...

Fél éve lovagolok, de nincs semmilyen saját felszerelésem. Ti mit vennétek először?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 23:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak a kobak, cipő+lábszárvédő/csizma, nadrág között vacillálok.
2012. szept. 29. 23:21
 2/24 anonim ***** válasza:
lovas gatya, csizma( rövid/hosszú, te döntöd e!), chaps, pálca, kobak, kesztyű, esetleg saját doboz, ha te hozod fel a legelőről a lovat és nincsen rajta kötőfék, akkor saját kötőfék és vezetőszár, + pucolócuccok!
2012. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Először a kobakot, az azért nagyobb biztonságot ad mint a többi.
2012. szept. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kobakot kapok a lovardában, tehát ebből a szempontból tudnám még nélkülözni, csak ugye állandóan beleizzad a fejem és ki tudja, hogy rajtam kívül még hány embernek, azért jobb lenne egy saját... :)

Nadrágom egyáltalán nincs, farmerben lovagolok+edzőcipőben, így a lábszáram mindig tiszta kék-zöld lesz, mondjuk ez sem vészes, pár nap alatt elmúlik.

Viszont mindent nem tudok venni, max. 20 ezer forintot tudok most erre költeni, aztán fogalmam sincs, hogy legközelebb mikor tudok valamit venni, mert nem akarom a bérlet árával is meg a felszereléssel is lehúzni a szüleimet, amikor úgyis csak hobbi szinten lovagolok.

Köszi az eddigi válaszokat! :)

2012. szept. 29. 23:28
 5/24 anonim ***** válasza:

20-ból simán kijössz, tudsz venni nacit, csizmát ne vegyél, mert a gumi az szar, a bőr meg drága, úgyh a naci mellé még választasz hogy kobak, vagy lábszárvédő plusz cipő :)

Persze ezek az olcsóbbak, de gondolom gyerek vagy még, úgyis nőni fogsz, nem kell elsőre 60 rugós pickeur gatya. Használtan is jó és olcsó cuccokat lehet kapni, illetve a dechatlonban még elég olcsóak a cuccok, nem örökeletűek, de néhány évig bírják.

2012. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Először kobakot vennék, utána nadrágot, utána csizmát. :)
2012. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Én 20 éve lovagolok, és csak nadrágom és lábszárvédőm van. Sima edzőcipőre szoktam felvenni. A kobakot utálom, annak idején nem is kellett, csak a versenyekre, az utóbbi években lett csak mindennapos viselet. Manapság mindenhol túlzásba viszik a biztonságot. Nálunk például sok gyerek gerincvédő mellényben és kobakban lovagol. Nekem a lovaglás a szabadságot jelenti, nem azt, hogy páncélöltözetben ülök a lovon.
2012. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
hát pl szerintem chapsel jobban jársz mint a gumicsizmával mert nekem akadájozta a csizma a lábam abban hogy lenyomjam.ffőleg hogy akkor még kezdő voltam.most már nem.
2012. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nadrágot használtan is be tudsz szerezni pár ezerért. Hidd el sokkal jobb, mint a farmer. Lábszárvédő sem árt, jobb, mint a gumicsizma, és idővel ha veszel lovaglócipőt úgy olyan lesz, mint egy csizma. Egy saját kobak sem árt.
2012. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
ez elsődleges mindenképpena kobak, de ha adnak, szerintem a bizonság érdekében vegyél egy gerincvédőt! neekem eddig nagyon jól jött! A nadrágga még várhatsz, vagy aká vehetsz használtam is. LOaglócipőt és chapszet vegyél, vagy ovagló csizmát, de egyenlőre elég a chaps is. Pálcát gondolom kapsz, legalábvis nálunk mindig van egy-két eldobált pálca ;)
2012. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!