Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek a mesterséges...

Szerintetek a mesterséges vagy a természetes termékenyítés a biztosabb? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a természetes! Mindenképpen az jobb a kancának!
2012. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez most elkezdett engem is érdekelni. Miért jobb szerinted? Attól is függ, hogy a kiválasztott mén, hogy fedez. A sérülésveszély a mesterségesnél szerintem mindenképpen kevesebb. Meg talán biztosabb a csikó is mesterségesnél.
2012. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek meglehet az előnye. Ha helyben van a kiválasztott mén, akkor jobb lehet, nem kell panziót fizetni, ha esetleg nem jön össze, akkor nem kell újra szállítani, panziózni. De a sérülés veszélye még mindig megvan.

A mesterségesnél jóval higénikusabb a helyzet, a kancának biztonságosabb is. Fedeztetés előtt mindkét esetben érdemes ultrahangoztatni, hogy jó időben történjen.

A spermát megvizsgálják berakás előtt, így jobb arányban is sikerül, meg persze a doki oda fecskendezi be, ahova kell, nem megy kárba.

2012. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viszont sokkal természetesebb 'normálisan' megoldani! (első voltam)
2012. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a csődört megkérdezed, akkor egyértelmű a válasza!

De szerintem a kanca is a természetes módszert választaná!

2012. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lovak nem élvezetből közösülnek, hanem fajfenntartás céljából.

Én a mesterséges megtermékenyítést preferálom. Talán kisebb a kockázat, nemi betegségek is kizárhatóak (nem hiába fedez sok csődör mesterséges úton). A gazdának is kényelmesebb, nem kell drága pénzen utaztatni, panzióztatni a kancát, és az anyag is tuti oda kerül, ahova kell.

2012. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én a mesterségest választottam annak idején, mégpedig azért, mert átgondolva szerintem nagyon furán érezheti magát egy kanca, főleg ha sosem volt fedeztetve (tehát "szűz") és egyszercsak észre veszi, hogy vemhes. értem én, hogy nem gondolkodnak úgy a lovak, mint az emberek, tehát nem fog azon gondolkozni, hogy ez most hogy lehet, de mégiscsak jobban felkészül a vemhességre, ha volt előtte valódi fedeztetés.


a sérülés veszélyt pedig egy normális fedeztetésnél én elenyészőnek tartom. az én kancámat úgy fedezték, hogy egy bőr "papucsot" raktak a ménre, hogy ne karcolja össze a kancát, rendesen lefertőtlenítették a kancát és a mént is, természetsen fed engedélyes bevizsgált mén volt, a kancát is fogtuk és a mént is fogta a gazdája, szóval nem csak úgy összeeresztettük. a mén gazdája arra is figyelt, hogy mikor "elkalaposodott" akkor nem engedte, hogy megpróbálja berakni neki.


persze ha konkrét tenyésztésről van szó és egy bizonyos méntől szeretnél csikót, ami nincs közel, akkor valószínűleg olcsóbb a mesterséges. de a természetesnél is van élő csikó garancia és én így is csináltattam ultrahangot és természetesen minden rendben volt, gyönyörű kiscsikóm született.

2012. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az előző vagyok, már az elején elírtam, tehát a természeteset választottam.
2012. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem még jó biológiatanárom mondta annak idején: hülyeség a fajfentartási ösztön. Ha nem élveznék nem csinálnák. Tény, hogy igyekeznek az állatok, hogy továbbadják a génjeiket és azok legyenek a legegészségesebbek, legügyesebbek, legjobbak. De ha kellemetlen lenne pl. a kancának, nem hagyná, hogy befedezzék.

Amúgy fedeztetésnél én hiába választanám a természetest, ha a kiválasztott mén csak mesterségesen fedez. Azért meg hülyeség másik mént választani, főleg ha szerintem annyira jó és pont az illik a kancámra.

2012. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen én is a mesterséges felé hajlok azért amiket elmondtatok meg még plusz az, hogy nem szívesen hagynám ott egy idegen helyen.Ki tudja, hogy bánnak vele...
2012. okt. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!