Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szombaton versenyzek díjugatás...

Szombaton versenyzek díjugatásban, mit csináljak? :S (2 kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most szombaton indulok egy díjugrató versenyen, nem ez lesz az első, de most először felajánlottak nekem két lovat.Az egyikkel csak én indulok, mert elvileg én lovagolom a legjobban, de a jobb vállára általában kiesik(ahogy tetszik:kitér, kitör, elmegy az akadály mellett...)persze ott van a csizmám meg minden, de ilyenkor már nincs mit tenni.Arra lennék kíváncsi hogy milyen gyakorlatokat csináljak bemelegítés közben? vagy írnátok nekem egy kb.45 perces bemelegítést?A melegítő pályán sajnos nincsen lehetőség járóiskolázni stb. csak ugratni egy akadályt, meg persze amit te csinálsz, átváltások kígyóvonal...És hogyan lazítsam el? mert ha izgul, mindig felpörög, akkor aztán végképp nem tudok ellene semmit tenni.Főleg azért mert ez lesz a második versenye, és az első versenyén végig ROMBOLT mindent, kiesett a jobb vállára, megált, szóval kizárták, de akkor nem én ültem rajta.


A másik kérdésem az lenne, hogy ugye egy másik lóval is indulok.Ő egyáltalán nem kezdő meg semmi más mindent szépen lehe vele csinálni, csak bosszantó hogy mindig elhagyja a hátulját.Mindig nekem van a legjobb időm vele meg hasonlók de mindig ott van az a fránya hibapont.Amikor van hely hajtsam, és az utolsó öt vágtaugrásnál fogjam vissza, majd két vágtugrással az akadály előtt engedjem el?Elég "nagy" ló, kisbéri félvér de a hátsó lábait egyszerűen elhagyja..



#verseny #kiesés #díjugratás #húzza a lábát
2012. okt. 4. 16:07
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és persze az első lónál nem a nyerés számítana, hanem hogy végigvigyem vele a pályát szépen, maximum olyan hibapontért ami azért kapott mert levert egy rudat, időtúllépés...
2012. okt. 4. 16:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első lovat kezeld úgy mintha egy sima edzés legyen, ne hagyd neki hogy érezze hogy ez verseny. A dilit reagáld le és higgadtan lovagold úgy mint otthon, mintha otthon lennétek, ne foglalkozz a hülyeségeivel.

Az első pár ugrásnál az akadály jobb oldalára állhatna "kitörőként" az edződ kitárt karokkal hogy lezárja azt az utat a ló elöl. Ha így ugrottatok párat akkor már nem kell kitárt karral állnia majd el is mehet.


A második lovat meg határozott csizmával lovagold rá az akadályra, és kicsit több szárat adj neki mint szoktál, főleg hogy nagy darab ló, ha egy kicsit is meg van akasztva az eleje akkor le fogja húzni a hátsó lábaival... A melegítőn kísérletezd ki hogy melyik szármértéknél nem ver. Illetve ne érkezz vissza olyan hamar a nyeregbe, tartsd magad egy kicsit tovább könnyítve térdekkel :)

2012. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. okt. 4. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Első lónál hirtelen a csizmára engedtetés jutott eszembe. Illetve négyszöget kisebbíteni- nagyobbítani, külső szár külső csizma, belső szár belső csizma!

A másik lónál próbálj meg dinamikusan menni, jól magaalá hajtani és az utolsó 3 vágtaugrásnál ha kell odaengedni, ha kell tovább tartani és az elugrásnál engedni csak a szárat. Illetve "jó nagyot" belerúgni elugrásnál, mert nekem azt mondták, ha a hátuljával ver, akkor kevés a csizma.

2012. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A többiek már írtak jókat. Amikor az első lovat lovagolod, ne érezze, hogy izgulsz, mert azt átveszi és ő is felpörög. A melegítőn is van, hogy egymás húzzák a lovak, te inkább maradj nyugodt, ha érzed a lovon is, hogy feszült inkább lépj egy kört és úgy vidd az akadályra. Ha ront is, nem kell idegbetegeskedni, határozottan korrigálod és mész tovább.
2012. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!