Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt mennyire befolyásolja a...

Ezt mennyire befolyásolja a lovaglást?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni lovagolni és már kinéztem egy lovardát,de súlyos gerincferdülésem van,hordanom kell gerincmerevítőt.Arra gondoltam,hogy a lovardában töltött idő alatt nem lesz rajtam merevítő,mert nehéz mozogni(szerintem fel se tudnék szállni vele a lóra),de,ha nem hordom,akkor nem hiszem,hogy sikerülne az egyensúlyt kialakítanom.Mennyire van esélyem megtanulni lovagolni?Van értelme elkezdeni így?

2012. okt. 4. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy van! Nem tudom milyen lehet benne bármit is csinálni,de szerintem először próbáld meg abban a lovaglást és után,ha nem kényelemes,vagy nem jó akkor próbáld meg a nélkül. :)
2012. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nélküle is megpróbálhatod és a gerinc merevítővel is. A lovaglás alapja a kihúzott hát az egyenes tartás, szóval merevítő nélkül is, ha kihúzod magad jó lesz. De ha az edzőt kérdezed ő is meg mondja hogy szerinte melyik a jobb és miért!
2012. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is először próbálj a gerincmerevítőben lovagolni. Felszállni egyébként nem csak a földről lehet, sőt általában valamilyen emelvényről szállunk fel (a lovardákban szokott lenni direkt erre a célra egy fellépő), vagy az is lehetséges, hogy az oktatód feldob. (Nem baj, ha nehéz vagy! :) )
2012. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem volt gerincferdülésem, suliban diagnosztizálták, aztán elkezdtem lovagolni és helyrehozta a gerincet
2012. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg annyira súlyos, először is egy orvossal kéne beszélned. De szerintem lovagolhatsz, erősíti a hátadat.
2012. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy jót tesz a gerincnek(és részben,ezért is szeretnék lovagolni),csak félek egy kicsit,mert szerintem elég veszélyes merevítővel lóra szállni,lovagolni,viszont,ha nincs rajtam merevítő,akkor egyszerűen valami borzalmas a testtartásom és,ha kihúzom magam,akkor 1 idő után már nem figyelek a testtartásra és megint rossz lenne a testtartásom,állandóan pedig nem hiszem,hogy pont a testtartásra tudnék figyelni.Köszönöm az eddigi válaszokat,azt hiszem megpróbálom,de első alkalommal nem vállalom be merevítővel:)
2012. okt. 4. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem érdeklődj lovardákban :) kérdezd meg hogy mennyi esély van így rá. meg így jobban is oda fognak rád figyelni :) de ha elmész, mindenképpen mondd meg, hogy gerincmerevítőd van!
2012. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bróbáld meg merevítőben, hiszen a hátvédőben/védőmellényben is furán lehet mozogni, mégis szinte alapfelszerelés a lovaglásnál. Attól ne félj, hogy egy idő után összegörnyedsz, ha jó az oktató. Nekem is rossz a tartásom, bár nem kell hordanom merevítőt, látszik, hogy kidugom a fenkem. A lovon kb. 3 perc alatt begörnyedek, mert másra figyelek, de utána azonnal szól az edző. Szinte már alap, hogy 2 percenként mondja, húzd ki magad.

Sok sikert a lovagláshoz!

2012. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint doki is javasolta? Mert van elvileg olyan gerincferdülés is, aminek árt, bár ezt csak fél fülel hallottam.

Én edzőm van h folyamatosan hajtogatja a hibámat,és így kénytelen vagyok figyelni rá.

Először úgyis futószáron mész, ott kicsit kevesebb dologra kell figyelni.

Ha leveheted, akkor sztem vedd le, de később próbáld ki vele is.

2012. okt. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amikor orvosnál voltam sportból csak az úszást mondta,nem tudom,hogy azért,mert a lovaglás hirtelen nem ugrott be neki vagy valami másért(én meg még,akkor nem gondoltam arra,hogy szeretnék lovagolni majd,szóval nem említettem neki),de nem hallottam még olyanról,hogy a lovaglás rosszat tett volna a gerincnek,mindig azt hallottam,hogy jót tesz neki,szóval erről nem tudok mit mondani.Nem volt még rajtam védőmellény,amit a lovasok használnak,de így ránézésre biztos vagyok benne,hogy nem olyan kőkemény,mint a gerincmerevítő(mert ez szó szerint kőkeményt)

Ilyesmi merevítőm van

[link]

Szóval nem az a fajta,amiben könnyebben lehet mozogni vagy puhább,mint a következő képen lévő

[link]

Köszönöm a válaszokat,ennek a dolognak még utána járok,hogy tényleg lehet-e rossz hatással a gerincre

2012. okt. 5. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!