Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet házilag nyerget csinálni?

Lehet házilag nyerget csinálni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nyerget nem igazánm annak van váza, tömése, és megfelelően kikészített jó minőségű bőr kell hozzá.

Patracot tudsz esetleg, ha jól tudsz varrni

2012. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És valami tervrajzot honnan tudnák szerezni róla? (azért nem akarnék venni, mert most még csak egy póni van, ami nekem kicsit már kicsi, és ha tetszene a lovaglás akkor vennék egy nagy lovat, amire vennék normális cuccot. De nem akarok százezreket kidobni, mert úgyse tudnám eladni utána) Meg jobban azt utána hagyományőrzésre. Csikósnak. Csak olyan cuccokat is összeszedni megint vagy 100.000 Ft. Főleg hogy 46-47-es csizma kell, amit nem tudtam még eddig használtat találni. Az új meg nagyon drága. :S De mint olvastam, ez inkább jó csikósoknak, mint a nyereg.
2012. okt. 7. 16:51
 3/12 anonim ***** válasza:

igen, ez jó a csikósoknak, ha már tudnak valamennyire lovagolni :)

Vehetsz rendeset is, ennek a mérete amúgy is inkább a te méreteidtől függ, nem a lóétól, 20000 körül már lehet kapni, mondjuk az nem bőr :S

2012. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Póninak póni méretű egyszerű, műanyagvázas, szintetikus nyereg 20 ezerért simán van. Ha bárki össze tudna dobni egy nyerget, akkor valószínűleg nem lennének nyeregkészítők és nem kerülne lóra készítetett nyereg 160 ezer Ft-be.
2012. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok. Nagyon. Február óta van meg a ló, de engem már nem nagyon bír el, max öcsémet. De neki meg nem veszek egy nyerget még ha 20.000 akkor se, mert ő úgyis ráül kétszer, utána meg valamiért nem tetszik neki, és többet se lesz használva. Én meg karácsony táján hozzájutok egy teljes marha bőrhöz, amit kikészítés után fel akarok használni. A hasiból ostort fonok, de még bőven marad bőr. Pontosabban nem is nyereg kellene, hanem inkább patrac. Főleg, ha meg is tudom csinálni. Mert ha lenne egy nagyló, arra vennék inkább cuccokat. Nem erre a kicsire (Wels, 118 cm marja), ami el se bírna hosszabb útra.
2012. okt. 7. 18:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és néztünk már nyerget, de ami nekem jó, az a lóra nagyon nagy. Boltba mondták, ahol nem épp érdekük lenne lebeszélni róla. Setland kötőfék kell neki, nagyon kicsi.
2012. okt. 7. 18:26
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Magadnak csinálni... Ha-Ha-Ha! :'D Vegyél magadnak, és ne mond, hogy nincsen jó méretben, mert VAN! Csak lusta vagy, és azt hiszed, hogy tudnál egyedül csinálni magadnak... Egyébként az költségesebb lenne... Ha-Ha-Ha! :'D
2012. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges.. Egy jó nyereghez való bőr, váz, csatok, és egyebek olyan 100-150ezerért vannak, pl. többféle bőr kell a párnákhoz, ülőfelülethez, szárnyakhoz.

Meg kell venni/csináltatni kb. 30-50ezernyi szerszámot is.


És kell némi szaktudás, amit magadtól, vagy könyvekből nem tudsz megtanulni, el kell menni tanfolyamra, vagy nyerges mellé tanulni.

2012. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy lehet-e venni méretet, hanem hogy hogy lehet csinálni házilag. Szövegértés!
2012. okt. 7. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, nagyon kezdő vagy és patracot akarsz? Még a hevederes verzióról (mert a patracon alapban nincs heveder) is azt olvastam, hogy csúszik össze-vissza, 0 ülésbiztonsággal, tapasztalattal szerintem ne akarjál patracot, csúnya esés lesz a vége.
2012. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!