Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül ló kiszállítása...

Gurti kérdése:

Mennyibe kerül ló kiszállítása az Államokba?

Figyelt kérdés
November közepétől Amerikába megyek ideiglene munka miatt (min. 6 hónap) és ha van rá pénzem vinném a lovamat. Tud valaki ebben segíteni?

2012. okt. 9. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy elég hosszú időre karanténba kell tenni, drága is a kiszállítás, és hajóval az is sok idő.

Jobban jársz, ha itthon rábízod a lovad egy hozzáértőre, kint meg ha lovagolni akarsz, akkor bérelsz egy lovat.

2012. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem olcsó, sőt inkább drága. Az utazáshoz tuti, hogy meg kell legyenek a papírjai, teljes eü kivizsgálás, mindenféle oltás, chip stb. A szállítás a legnagyobb költség. Mivel utaztatnád? Hajón, repülőn? Szerintem 500 ezer -1 milla közt lehet a költsége.

Én a helyedben utána kérdeznék az USA nagykövetségen, hogy mi ennek a menete, milyen költségekkel jár, mik az eü feltételek. Utána meg keresnék pár légitársaságot vagy hajótársaságot. (ha hajó, akkor hosszabb idő, végig kell utaznia egész Európát, stresszesebb).

Ha csak 1 évet dolgozol kinn szerintem lesz, aki idehaza vigyázzon rá, viszont, ha úgy néz ki kinn is maradsz akkor érdemes elgondolkodni rajta, mert hazahozni sem lesz olcsó.

2012. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 5 éve hozott egy lovat az USA-ból haza (ő is kint dolgozott, és ott vette), akkor volt a szállítás 500 ezer Ft, és ez csak egy irány!


Kérdezz rá az USA követségén, mert ráadásul nem lehet egész évben oda lovat szállítani, van olyan időszak, amikor tilos!

2012. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Hónapokig karanténba tehetik.
2012. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem angliára mondtak 230000ft-ot őket kérdezd meg [link]
2012. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:
6 hónapra semmi értelmét nem látom, illetve valószínűleg rákölthetnéd azt az összeget, amit ez idő alatt megkeresel ha abból indulunk ki, hogy egy kutya kiszállítása Ausztráliába nagyságrendileg 500.000-1.000.000 Ft körül mozog.
2012. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, sokat segített!!!
2012. okt. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!