Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináltok a lóval, hogy...

Mit csináltok a lóval, hogy vágtázni kezd?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy veszitek rá a vágtára? Nem lovaglok, nem értek hozzá.

Annyit ellestem, hogy amikor csak ügetni kezdenek, akkor oldalba rúgják, meg még amiket itt olvastam, hogy segítenek ezzel azzal.

De hogy lesz az ügetésből vágta? És amikor a ló teljes nyugalmi állapotban van, akkor hogy ugrik be vágtába?


2012. okt. 9. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Ugyancsak oldalba kell "rugni", a legtöbb lonak ez eleg. Ha megsem, akkor szoval, bottal lehet biztatni.

Nyugalmi allapotban? Azaz szinte allo helyzetböl vagta? Ha ellentetes jelzeseket kap rövid idön belül, akkor kicsit tüzes lesz, es rögtön beugrik vagtaba.

2012. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem lovagolsz, lehet, hogy kicsit bonyolultnak fog tűnni, amit leírok, megpróbálok egy laikus számára is érthetően fogalmazni.


A lovasnak a lóra gyakorolt befolyásait lovas segítségeknek hívjuk - ezek azok a jelek, amelyek által a lovas kifejezi, hogy mit szeretne a lótól. Egy belovagolatlan ("nyers") ló nyilván nem érti ezeket, ahogy ha te nem tanultál soha japánul, akkor nem érted, ha japánul szólnak hozzád. Egy belovagolt, képzett ló azonban, amennyiben a lovas korrektül adja a segítségeket, reagál azokra.

Lépésből ügetésbe úgy indítjuk a lovat, hogy félfelvétellel (később leírom, mi az) figyelmezteted, hogy feladat következik, utána a két csizma (azaz lábszár) összezár, és tol a derék.

Az ügetés és a vágta között a különbség az, hogy az ügetés 2, a vágta pedig 3 ütemű jármód. Mivel a 3 páratlan szám, megkülönböztetünk jobb illetve bal kézre való vágtát. Vágtába történő beugratás előtt befelé állítjuk (az ívnek megfelelően hajlítjuk) a lovat, félfelvétellel figyelmeztetjük, majd zár a két csizma (belső a hevederen, külső a heveder mögött) és tol a derék.


Félfelvétel: finoman megmozdítjuk a szárakat.


Azt, hogy teljesen nyugalmi állapotból hogy ugrik be vágtába, hogy érted? Úgy, hogy amikor magában van a legelőn, hogy ugrik be, vagy hogy állásból hogyan ugratjuk be? Ha az utóbbi, akkor ugyanazok a segítségek, mint ügetésből, csak jobban elő kell készíteni.

2012. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Itt, ebben a kategoriában olyan készséges mindenki, eđig minden butuska kérdésemre aprolékos, normális válaszokat kaptam :)
2012. okt. 9. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem úgy tanították hogy a lovat lépésből ügetésbe indítjuk és tanügetésben maradunk és ha úgy gondoljuk hogy na jó most már tényleg indulunk(én díjlovaglópályán fedett részen lovaglok szóval pl.:h betűnél tanügetek E betűnél meg mehet a vágta)akkor bal csizma odazár a jobb csizma egy kicsit hátrahúz és ott zár oda balszárat húzod jobb szárat kicsikét engeded!nekem így jól is megy.de hát van olyan is aki a lovat ilyen gyors ügetésből hajszolja vágtába.az is megoldás de az nem beugrarás vágtába.
2012. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad 'oldalba' rúgni! Folyamatosan nyomni az oldalát szabad! Mikor ügetésből vágtába akarjuk ugratni, le kell ülnünk tanügetésbe, megnyomjuk az oldalát, kicsi szárat engedünk, a csípőnkkel 'megtoljuk' egy jól belovagolt ló erre reagál, esetleg egy kicsit használhatjuk a pálcát. Állásból elindítani a lovat ugyanígy, de az nem egészséges a pacinak! (gondolom a filmekből vetted, ott erre vannak betanítva, de egy átlag ló ez nem nagyon érti)
2012. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én lovam szóra csinálja, tehát ha bármikor határozottan mondom neki, hogy galopp akkor beugrik
2012. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak filmekben tudnak állásból vágtába ugrani a lovak. Egy jól képzett lónak tudnia kell, úgy ahogy vágtából meg kell tudnia állni 4 lábra. Persze kellően be kell melegíteni előtte.
2012. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Derék tök fölösleges tolni, mert semmit nem ér! Csak a ló hátát teszed tönkre egy idő után, és neked sem kellemes állandóan ""ide-oda tologatni"" a csípőd! Szóval ezt felejtsük el, nem gyakorol ki hatást a lóra.

Nálunk könnyített ülésben tanítják a vágtát, mert könnyebb a kezdő lovasoknak kiülni. Ha Jobb kézre mész (értsd: jobb kezed van a pálya közepe felé.) Akkor Bal csizma kicsit hátrébb, jobb csizma hevederen és egy mozdulattal két csizmád erősebben zárod, akkor elvileg egy jól belovagolt ló beugrik vágtába. A lépésből vágta más, mert ott már nincs meg az akkora akkora lendület.

Ezt most csak dióhéjnyiban fogalmaztam meg.:)

2012. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!