Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lesz ez még másmilyen? És...

Lesz ez még másmilyen? És mikor? (vágta)

Figyelt kérdés
Most vágtáztam életembe először (futószáron), és nem volt olyan rossz érzés, csak egy kicsit pattogtam, meg az volt a baj, hogy a "gyorsaságtól", meg a ló mozgásától alig láttam valamit, még az oktatómból is egy fekete foltot láttam, ha egy másodperc erejéig bepillantottam. Nem hogy még irányítsam is a lovat... Ez meg fog változni, vagy sajnos én ilyen vagyok? És kb. mennyi gyakorlás után? (Tudom, hogy rajtam múlik, de valami támpont?)

2012. okt. 10. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen persze sokkal jobb lesz!

Amikor elöször vágtáztam én is csak foltokat láttam:) de mostmár látok mindent és nagyon jó!azt nem tudom megmondani mikor lesz jobb..szerintem csak azért van ez mert izgulsz/félsz meg ugye elöször próbálod

2012. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha beraknak egy talicskába és 25-el tolnak az úton, akkor se sokat látnál a zötykölődéstől, míg ha egy bringával mész 25-el, akkor teljesen jól érzed magad. egyelőre még olyan neked a vágta, mintha egy talicskában tolnának, tehát megy alattad a ló, de nem igen mozogsz vele. később majd olyan lesz, mint a biciklizés. teljesen egyszerű, természetes, és nem is fogod érteni, hogy az elején mit bénázhattál. :)
2012. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most még futószáron vagy, elég ha az ülésedre koncentrálsz. Idővel minden kitisztul. Azért vagy futószáron, hogy ne neked kelljen irányítani a lovat. Hidd el, ahogy gyakorlod jobb lesz.
2012. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Pár év rendszeres gyakorlással akár terepen vágta közben telefonálni is tudsz majd. :)
2012. okt. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

ez változni fog!én mikor először vágtáztam annyit tudtam hogy borzasztó jó érzés!

igazából azért pattogtál mert még nem elég erős a lábad!nekem is problema volt ez.próbáld ki:egy gumi labdát vagy egy vízzel teli üveget(az utóbbi súlyosabbezért nehezebb tartani.igy jobb is)szoríts be a 2térded közé és úgy gépez/mászkálj a lakásban hogy ne essen ki.ha elfáradtál vagy ha úgy érzed nem megy tovább rakd le nyugodtan!nekem bevált!:)

2012. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ma vágtáztam először. én is futószáron. mi vágtaelőkészítést csináltunk egész nyáron, hogy erősödjön a lábam.(tanügetéses feladatok). Én nem nagyon nézelődtem.

A külső patanyomon a tapasztalt lovasok vágtáztak.

Nekem elsőre 2 beugratásom volt bal és jobb kézen is.

Először eléggé pattogtam, de már az utolsónál fél kézzel fogtam a kápát.

Ha mindig vágtázol és nem félsz tőle, akkor el fog múlnui.:)

2012. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már szabadon bágtátok, de amikor futószáron voltam akkor én is így voltam ezzel, de igy egyre tapasztaltabb vagyok és idővel minden kitisztult :) HIdd el ez veled is így lesz:))
2012. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én először egy 50 másodpercet vágtattam terepen (az elsőn) de nekem minden olyan gyors volt hogy én már arra sem emlékszem mit láttam!
2012. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!