Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek felfogja?

Szerintetek felfogja?

Figyelt kérdés
Nálunk vannak a lovon kívül birkák, disznók is és az istálló pont velük szembe van. Szerintetek mikor birka-,disznó vágás van és a ló ugye látja akkor felfogja hogy mi történik? Előre is köszi a normális válaszokat!
2012. okt. 12. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az az állat általában üvölt/visít. Ha nem, mert előtte fejbe veritek valamivel a ló akkor is megérzi a gyilkolás energiáit, a vér szagát főleg. Nem hiszem hogy az a ló ott biztonságban és komfortban érzi magát..
2012. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%, hogy felfogja, hogy mi történik.
2012. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán. Próbáld ki, tuána odatartod a kezed, megérzik a szagot az ember kezén, belenyomják az orrukat és kitartóan szagolgatják. De volt, hogy pl a csirke vérnyomait követe vissza a ló az ólig, ahol ugye levágtuk. Sőt, drasztikusnak se kell lenni, pl ha beteg vagy, bemész a lóhoz rádőlsz az oldalára, akkor általában hátranéz és szabályosan látszik a fejünkön tanácstalanság, hogy na most mit kéne csinálnom veled? Súlyosabban vérző sebet szintén odavihetsz neki, el fogja kezdeni nyalogatni, hogy segítsen, más kérdés, hogy nem túl célszerű módja ez az elsősegélynek.
2012. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan lovak amelyek pánikba esnek a vár szagától. Ismerősünknél be kellett zárni a lovat az istállóba mert olyan őrült módon viselkedett a karámba tyúkvágáskor. Nálunk a macskák fogtak egy egeret és nem ették meg, de már kicsit megnyúzták a bőrét és vérzett. Megtalálta a ló az udvarba, szagolgatta majd őrült rohangálásba kezdett az udvaron.
2012. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én nem szoktam ott lenni ilyenkor mert sajnálom szegény állatot ahogy megölik... CSak volt hogy a ló bentvolt az istállóban és visznóvágás volt, én meg nem is tudtam róla... De ha tudom akkor ki szoktam vinni a legelőre addig! És ugye apukám intézi az ilyen vágásokat és a ló tudni fogja egy hét múlva is hogy ő volt aki megölte a birkát? Vagy nem? És haragudni fog rá?
2012. okt. 13. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy tudni fogja. Az állatok közül szinte a lovaknak van a legjobb memóriájuk, az emberénél is sokkal élesebb, egészen lényegtelen dolgokra is emlékeznek 10 év elteltével is, egy ilyenre végképp. Haragudni nem fog már mert a ló ösztönös állat, így nem ismeri a "haragot", és egyéb emberi tulajdonságokat. Esetleg félni fog tőle...
2012. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!