Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás télen?

Lovaglás télen?

Figyelt kérdés

Már jópár éve van lovam. De télen valahogy mindig elmegy a kedvem a lovaglástól. Nagyon hangulatos, meg szép, meg egy élmény, de olyan rohadt hideg van, hogy örülök, ha egy héten egyszer ráveszem magam, hogy lóra üljek. Méghozzá itthon tartom a lovam, nincs jó kis pályám, vagy fedeles, ezért mindig terepre megyek. Mire kiérek átfagytam. Mire beérek, nem bírok leszállni a lóról. Annyi ruha van rajtam, hogy már kényelmetlen.


Ti mit vesztek fel, hogyan öltözködtök? A thermo cuccokra nincs most keretem, szóval valami olcsóbb tanácsot tudna valaki adni? A lábam, a kezem, az arcom szokott totál lefagyni. Nektek is? Mit csinálsz ezek ellen?


2012. okt. 12. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szőrén ülsz, a ló melegít.
2012. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell fűteni, még akár idén is elkedzdheted, nincs olyan hideg. 1-2 tél vacak, míg megszokod. A szervezet folyamatosan alkalmazkodik, kifűtöd magad, és máris nem leszel fázós. Lassan 15 éve alig fűtök télen, nem is volt olyan, hogy pulóveren kívül mást kelljen felvennem lovagláshoz, de akkor már rég mínuszban van a hőmérő.
2012. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Arcomra feltekerem a sálam, úgy hogy csak a szemem legyen kinn, néha teszek napszemüveget a visszaverődő fény és csípő szél miatt(néha annyira könnyezek hogy szinte nem látok..). Próbálok a déli órákban indulni, vagy ha épp süt a nap akkor azt kihasználom. Szőrén jobb, mert melegít, de elég kényelmetlen, főleg ha 4-5 órára mész ki. Ha nagyon átfagytál akkor szállj le és vezetve fuss egy kicsit a ló mellett, hogy bemelegedj, a nyeregben ülve mozgasd a lábujjaid gyakran, vagy olyat is hallottam hogy alufóliába csomagolják a lábukat néhányan a zokni és cipő között, nem tudom az mennyit segít.
2012. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nem fűtős dologgal nem értek egyet. 4 évig laktam koliban, ahol max 18 fok volt, aztán 2 évig albérletben, ahol szintén hasonló volt a helyzet anyagiak miatt, mégis majd' megfagytam minden alkalommal mikor nem vettem 20 réteg ruhát.
2012. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vadászboltban tudsz venni símaszkot, akkor nem fagy az arcodra a mosoly.

Én is 3 nadrágban szoktam télen lovagolni meg 4 pulcsiban + nagykabát és szintén terep. Én szeretem így is, mert tudom, hogy a lónak igénye, hogy télen is lemozgassam, meg engem is kikapcsol, illetve több vaddal is találkozom.

2012. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Harisnya, sízokni, vastag lovaglónaci, 2 pulcsi, kabát, lábujjaimat gyakran mozgatom, van vastag kesztyűm is, illettve home-made fenékmelegítő a nyergen :)
2012. okt. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És sál, sapka( még a kobak alá is xd), termo csizma, kesztyű, és jól vagyok. Aztán lehet, hogy még így is melegem lesz aztán a végén a sál meg a sapka, esetenként a kesztyű a pálya szélén van :D Vagy a nyeregtáskába ha terepen vagyunk.
2012. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Oltozz retegesen es ajanlom, hogy szerezz be egy olyan sapkat, ami az egesz fejedet beburkolja, csak a szemed latszik ki. Az ujjaidat (kez es lab) mozgasd lepes kozben is neha hogy ne fagyjanak at.
2012. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha terepen vagyok félóránként leszállok hogy 10 percet sétáljak, így életet tudok lehelni a lábamba.
2012. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha túl sok ruhát veszel fel, nem tudsz rendesen mozogni, és elgémberedsz, átfagysz. Én 2 nacit veszek ilyenkor fel+ 1 vagy 2 pulóver, + lovaskabát, + KESZTYŰ(!!!) (ha nem veszel fel a kantárhoz fagysz...) + sapi, + sál, + néha napszemüveg, hogy a szél ne fújja szét a pofázmányom! (+ ha nagyon fázós vagy akkor 2 zokni, de ne legyen több, mert akkor nem mozog rendesen a lábad, elgémberedsz, megfagysz)
2012. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!